reklama

Pielęgniarstwo to powołanie do służby drugiemu człowiekowi. Na sanockiej Uczelni Państwowej odbyło się Czepkowanie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW uroczystej atmosferze studenci pielęgniarstwa przyjęli symboliczny czepek, który stanowił dla nich znak pokory i odpowiedzialności. To wydarzenie, odbywające się już kolejny raz, jest symbolem ich zobowiązania do pełnienia niezwykle ważnej misji - niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, często znajdującemu się w trudnych sytuacjach zdrowotnych.
reklama

Uroczystość rozpoczęła się minutą ciszy, połączoną ze wspomnieniem śp. Czesławy Kurasz, prezeski Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku, która zawsze była obecna w życiu studentów. Jak dowiedzieliśmy się od rektora dr. inż. Mateusza Kaczmarskiego, to właśnie dzięki jej zaangażowaniu powstał kierunek "pielęgniarstwo" na sanockiej uczelni.

 

Po odśpiewaniu hymnu pielęgniarskiego i złożeniu ślubowania przyszedł czas na przemówienia gości oraz prezentację poświęconą historii i symbolice zawodu pielęgniarza.

reklama

Starosta Sanocki Stanisław Chęć, skierował ciepłe słowa do studentów drugiego roku pielęgniarstwa:

Życzę Wam pomyślności, pogody ducha oraz satysfakcji z wykonywania przyszłej pracy. Wybierając zawód pielęgniarki i pielęgniarza, stawiacie sobie bardzo wysokie wymagania. Na Waszej drodze na pewno pojawią się różne trudności, ale wierzę, że sprostacie im, pamiętając, że Wasz sukces i powodzenie zawodowe to zdrowie i życie drugiego człowieka.

Goście, którzy kilkakrotnie podkreślali, że pielęgniarstwo to nie tylko zawód, ale przede wszystkim powołanie i służba pacjentowi, podkreślali, że pielęgniarstwo jest realizacją tego, co "dobre, ludzkie i szlachetne".

Uroczystość została poprowadzona przez Wojciecha Pajestkę, a oprawę muzyczną zapewnił występ Moniki Brewczak. 

reklama

Przyjęcie symbolicznego czepka przez studentów pielęgniarstwa jest ważnym momentem w ich edukacji i życiu zawodowym. Ten gest symbolizuje gotowość do pełnienia roli pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy nie tylko dbają o fizyczne potrzeby pacjentów, ale również oferują im wsparcie emocjonalne i duchowe w trudnych chwilach. To ślubowanie pokory i oddania, które stanowi podstawę całego zawodu.

Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, dając możliwość kształcenia przyszłym pielęgniarkom i pielęgniarzom, odgrywa kluczową rolę w przygotowaniu ich do wyjątkowej służby drugiemu człowiekowi. Zdobywając wiedzę i umiejętności na tej renomowanej uczelni, studenci mają szansę stać się profesjonalistami, którzy nie tylko opanowali techniki medyczne, ale także wyposażyli się w wartości humanistyczne i empatię.

reklama

Symboliczne przyjęcie czepka stanowi punkt zwrotny w życiu tych młodych ludzi. To moment, w którym podejmują decyzję o oddaniu się opiece nad innymi, stając się integralną częścią zaszczytnego zawodu pielęgniarskiego. Niech ten uroczysty moment będzie dla nich inspiracją i motywacją do nieustannego doskonalenia się w tej szlachetnej roli, którą podejmują.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo