Reklama

Pięć nowych karetek trafiło do stacji pogotowia na Podkarpaciu [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Pięć nowych karetek trafiło do stacji pogotowia na Podkarpaciu [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięć karetek trafiło do stacji pogotowia ratunkowego na Podkarpaciu. Samochody otrzymały stacje z Rzeszowa, Przemyśla, Krosna, Sanoka i Mielca. Karetki zostały zakupione przez samorząd województwa z pieniędzy unijnych.

Jak podkreślił marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, niebawem do regionu dotrą kolejne ambulanse.

"Cieszę się, że te zakupy przebiegają tak sprawnie, że mamy odpowiedni sprzęt dla pogotowia. Już niebawem będą kolejne karetki. Dzięki temu ratownicy mogą walczyć z pandemią, mając wsparcie w postaci profesjonalnego zaplecza" - dodał.

Umowa na zakup pięciu karetek została podpisana w kwietniu br. Ambulanse, które trafiły na Podkarpacie, to samochody Fiat Doblo Multijet. Mają na wyposażeniu m.in. nosze transportowe i fotele kardiologiczne do realizacji zadań transportów sanitarnych, w tym wymazowych.

Pojedynczy ambulans kosztował ponad 150 tys. zł, wszystkie karetki zostały zakupione ze środków przeznaczonych na walkę z koronawirusem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020.

W sumie samorząd przeznaczył z RPO na zakup sprzętu medycznego 50 mln zł. Wcześniej zostało kupionych 7 samochodów dla Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, a pod koniec czerwca na Podkarpacie trafi 10 kolejnych ambulansów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE