Reklama

PGE wsparło przemyskie Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze „Betania"

Opublikowano:
Autor:

PGE wsparło przemyskie Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze „Betania" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W powstającym ośrodku będzie działało stacjonarne hospicjum wraz z zakładem opiekuńczo-leczniczym, hospicjum domowe oraz perinatalne. Dostępne będą także usługi rehabilitacji leczniczej, dzienna opieka senioralna i opieka nad niepełnosprawnymi.

Fundacja PGE wraz z PGE Obrót, zajmującą się w Grupie PGE sprzedażą energii oraz obsługą Klienta, przekazały darowiznę dla Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy, na rzecz utworzenia Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania" w Przemyślu. To druga darowizna przekazana na ten cel.

 

 

Obecnie trwa kolejny etap prac nad powstaniem „Betanii", w ramach którego przeprowadzane są m.in. termomodernizacja oraz instalacja paneli fotowoltaicznych. Zakończenie planowane jest na koniec 2021 r. Ośrodek będzie stwarzał możliwości poprawy jakości życia poprzez rehabilitację dla przewlekle i terminalnie chorych. Głównym celem ośrodka będzie otoczenie opieką i pomocą zarówno chorych, jak i ich rodzin.

 

 

W działaniu PGE Obrót, oprócz sprzedaży energii i obsługi Klienta na jak najwyższym poziomie, ważną rzeczą jest społeczna odpowiedzialność oraz angażowanie się w życie wspólnot lokalnych, wśród których funkcjonujemy. Widać to dobrze na przykładzie wspierania różnych projektów społecznych, tak jak np. przemyskie Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze. Dużym atutem w realizowaniu przez nas społecznej odpowiedzialności biznesu jest prężnie działająca Fundacja PGE, koordynująca działalność w tym obszarze – mówi Robert Choma prezes Zarządu PGE Obrót.

 

 

Fundacja PGE wspiera lokalne działania społeczne, w tym pomoc osobom chorym, starszym i samotnym, jak również rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Latem 2020 roku, Fundacja PGE przekazała Caritas działającej na Podkarpaciu darowiznę w wysokości miliona złotych na pomoc mieszkańcom poszkodowanym w powodzi. W okresie przedświątecznym Fundacja PGE przekazała także świąteczne paczki potrzebującym.

 

 

Przemyśl i okolice potrzebują takiego miejsca, gdzie seniorzy, a także ludzie chorzy, niepełnosprawni oraz ich rodziny, znajdą kompleksową pomoc i opiekę. Dzięki pomocy zarówno pojedynczych osób, jak i instytucji oraz firm, tworzenie Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego idzie do przodu. Trwająca epidemia zatrzymała nam jednak możliwość bezpośredniego zbierania wsparcia. Dlatego tym bardziej dziękujemy za pomoc PGE Polskiej Grupie Energetycznej, apelując też do innych podmiotów angażujących się w działalność charytatywną, o pomoc w finalizacji tego dzieła - mówi ks. dr. Józef Bar, prezes zarządu Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy, które realizuje projekt Centrum Hospicyjno – Opiekuńczego Betania. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy