reklama

Pastorałka „Chodźmy do Łopienki”. Duchowe przesłanie z serca Bieszczadów [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe

Pastorałka „Chodźmy do Łopienki”. Duchowe przesłanie z serca Bieszczadów [WIDEO] - Zdjęcie główne

foto Facebook/Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNadleśnictwo Baligród zaprezentowało wyjątkową pastorałkę „Chodźmy do Łopienki”, której powstanie i oprawa są głęboko zakorzenione w bieszczadzkiej tradycji i kulturze. Ten nastrojowy utwór nie tylko wprowadza w świąteczny klimat, ale także przypomina o duchowych wartościach Bożego Narodzenia.
reklama

Na oficjalnym profilu Nadleśnictwa Baligród pojawił się klip do pastorałki „Chodźmy do Łopienki”. To dzieło jest efektem współpracy artystycznej, w której udział wzięli Kazimierz Nóżka (tekst), Wojciech Głuszko (muzyka) oraz Marysia Grzegorzek i Paweł Lewandowski (wokal). Teledysk, wzbogacony zdjęciami i montażem Tadeusza Baranieckiego, został nagrany w łopieńskiej cerkwi pw. św. Paraskewii – wyjątkowym miejscu o bogatej historii.

- informuje portal wbieszczady.pl

Klimat pełen ciepła i radości

„Chodźmy do Łopienki” to nie tylko pastorałka, ale również opowieść o duchowej atmosferze Bieszczadów. Ceremonialny charakter nagrania w cerkwi, która jest ważnym miejscem kultu i historyczną pamiątką, podkreśla jej wyjątkowość. Ciepły wokal Marysi Grzegorzek i Pawła Lewandowskiego dodaje utworowi niezwykłego uroku, a ujęcia pełne radości i rodzinnej atmosfery tworzą niepowtarzalny świąteczny klimat.

reklama

Fot. Facebook/Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe

Kazimierz Nóżka, emerytowany leśnik Nadleśnictwa Baligród i autor tekstu pastorałki, podkreśla, że utwór ma nie tylko wprowadzać w świąteczną atmosferę, ale także skłaniać do refleksji nad tym, co w tym czasie najważniejsze.

Zostawmy to wszystko, co nam zaprząta głowę, odstawmy to na bok. Zawsze można do tego wrócić po świętach, po Nowym Roku. Ten okres świąteczny wykorzystajmy, żeby się wyciszyć, uspokoić, poświęcić ten czas rodzinie, bliskim, znajomym, bo te święta są świętami miłości, jedności oraz wielkiej radości

reklama

– mówi Kazimierz Nóżka.

Cerkiew w Łopience, położona w malowniczej dolinie pod Łopiennikiem i Durną, jest jednym z najważniejszych symboli bieszczadzkiego dziedzictwa. Pozostałość po nieistniejącej już wsi przyciąga turystów i pielgrzymów, którzy odwiedzają to miejsce w poszukiwaniu duchowego wyciszenia. To tutaj historia spotyka się z teraźniejszością, a klimat miejsca sprzyja refleksji i modlitwie.

reklama

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu wbieszczady.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo