Reklama

Park tematyczny Tajemnicza Solina otwarty! Odkryj bieszczadzkie legendy i nowe atrakcje w ośrodku turystycznym PKL

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PKL Solina

Park tematyczny Tajemnicza Solina otwarty! Odkryj bieszczadzkie legendy i nowe atrakcje w ośrodku turystycznym PKL - Zdjęcie główne

foto PKL Solina

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wioska Czadów, Osada Olbrzymów, Studnia bez dna, Labirynt Biesa czy roztańczone Rusałki – to tylko niektóre z atrakcji Parku Tajemnicza Solina, który właśnie został otwarty dla turystów. Na gości odwiedzających soliński ośrodek turystyczny, należący do Grupy PKL i PFR, przez cały weekend czekają również dodatkowe niespodzianki i wspaniała zabawa. Główne atrakcje odbywają się na Górze Jawor, na którą dotrzemy koleją gondolową podziwiając niezwykłe krajobrazy Bieszczadów.

Kolejna atrakcja znajdująca się na terenie nowego ośrodka turystycznego w Solinie należącego do Grupy PKL i PFR, została właśnie udostępniona dla turystów. Goście odwiedzający soliński ośrodek mogą nie tylko zachwycać się krajobrazami Bieszczadów – podczas podróży koleją gondolową – ale również w Parku Tajemnicza Solina poznać historie i legendy związane z tym niezwykłym miejscem.

Dzięki udostępnionej właśnie atrakcji turyści mogą przekonać się, że Bieszczady to tajemnicza i legendarna kraina. Goście ośrodka PKL Solina w udostępnionym właśnie parku mogą spędzić czas aktywnie, poznając w ciekawy i zabawny sposób historię oraz podania związane z tym urokliwym regionem. Każdy, kto odwiedzi ośrodek turystyczny w Solinie w ten weekend, skorzysta również z dodatkowych niespodzianek. 

 
 
- Powstanie parku tematycznego w Solinie wpisuje się w strategię rozwoju PKL. Tworzymy ofertę turystyczną nie tylko w ośrodkach w wyjątkowych lokalizacjach ale taką, która jest niepowtarzalna. Park Tajemnicza Solina jest kluczowym punktem podróży i sposobem na rodzinne odkrywanie tego regionu w ośrodku turystycznym Grupy PKL i PFR.

- mówi Daniel Pitrus, prezes Polskich Kolei Linowych.

Ośrodek turystyczny PKL Solina  

Poznaj bieszczadzkie legendy w Parku Tajemnicza Solina

Nowy ośrodek należący do Grupy PKL i PFR w Solinie to nie tylko niezwykłe krajobrazy, z którymi utożsamiane są Bieszczady, to także legendy, które możemy poznać w Parku Tajemnicza Solina.  


Barwne Czady i roztańczone Rusałki w Parku Tajemnicza Solina

Barwne Czady i roztańczone Rusałki w Parku Tajemnicza Solina

Zanim jednak dotrzemy na Górę Jawor i spotkamy się z Czadami, a w parku tematycznym odkryjemy tajemnicę Bieszczad, tuż przy dolnej stacji Plasza przez cały weekend na najmłodszych czekają szczudlarze, kolorowe balony oraz animatorzy.
Główne atrakcje zaplanowane są na Górze Jawor, na którą – podziwiając niezwykłe krajobrazy zielonych Bieszczadów – dotrzemy koleją gondolową PKL. Przy górnej przez cały weekend będzie kolorowo od grupy animatorów, bajkowych postaci, baniek mydlanych oraz waty cukrowej. Ale prawdziwe atrakcje, zabawy i magiczne legendy czekają na turystów w samym sercu Tajemniczej Soliny. Miejscu, gdzie intrygujące istoty – Czady – zabierają gości ośrodka do niezapomnianego świata radości i zabawy.


Zabawa w Wiosce Czadów

Zabawa w Wiosce Czadów

- Park Tajemnicza Solina wpisuje się w oczekiwania turystów, którzy w ostatnich latach zmieniają sposób spędzania wolnego czasu na bardziej aktywny, w bliskości z naturą i w gronie rodzinnym. Stąd pomysł, by w ośrodku w Solinie stworzyć park tematyczny na otwartej przestrzeni i wpisany w otoczenie. Temat, który przybliżamy w Parku Tajemnicza Solina związany jest z bezpośrednio z regionem. To tutaj nasi goście dowiedzą się o postaciach z bieszczadzkich legend. W Parku Tajemnicza Solina dzieci spotkają zabawne Czady. I właśnie historia i legendy Bieszczad są głównym bohaterem naszego Parku.

- mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL. 

Czady w Parku Tajemnicza Solina

Czady w Parku Tajemnicza Solina

Park Tajemnicza Solina to doskonale zaprojektowana przestrzeń, której motywem przewodnim są legendy bieszczadzkie. PKL tworząc to baśniowe miejsce zadbały nie tylko o dobrą zabawę, ale przede wszystkim o to, by doświadczyć owianej tajemnicą opowieści o rusałkach, olbrzymach, biesach, czy też czadach. Czady uwielbiają zjeżdżać z górki na liściach, czasami korzystają z pustych konarów, dlatego też zapraszają wszystkich do wspólnego skorzystania z czadowego ślizgu.

Odnajdź tajemną drogę w Labiryncie Biesów

Odnajdź tajemną drogę w Labiryncie Biesów

Najmłodsi w parku mogą wykazać się zręcznością i korzystając z Czadowego toru sprawnościowego  sprawdzić, czy są tak sprytni jak Czady.
Młodzi turyści w Osadzie Olbrzymów mogą zaobserwować pozostałości po obecności potężnych istot, które swym wzrostem przewyższały nawet najwyższe szczyty Bieszczadów. Jednym z najbardziej tajemniczych miejsc w parku jest Studnia bez dna, która prowadzi do wnętrza ziemi. To w niej odkryjemy tajemnicę, która niesie ze sobą wiele niespodzianek. 


Czadowo!

Czadowo!

W Wiosce Czadów posłuchamy radosnych brzmień bębna, a także spotkamy wesołe Czady, Rusałki i Czuhajstra, który zatańcowuje wszystkich do upadłego!
Weekend otwarcia Parku Tajemnicza Solina trwa 23 i 24 lipca od godz. 10:00 do 20:00. Kolej gondolowa PKL Solina czynna jest codziennie od 10:00 do 21:00. 
Mapa Parku Tajemnicza Solina

Mapa Parku Tajemnicza Solina

Park Tajemnicza Solina zlokalizowany na Górze Jawor w ośrodku turystycznym PKL

Park Tajemnicza Solina zlokalizowany na Górze Jawor w ośrodku turystycznym PKL

PKL rekomendują zakup biletów z wyprzedzeniem  na stronie www.pkl.pl lub w biletomatach. Parking PKL znajduje się 600 m. od stacji dolnej Plasza.  
Informacje o atrakcjach w ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych znajdują się na stronie internetowej PKL.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy