Reklama

Pajęczyna ludzkich spraw

Opublikowano:
Autor:

Pajęczyna ludzkich spraw - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas spotkania rady gminy poruszono kwestie naprawy dróg oraz sieci światłowodowej. Pojawiło się także dodatkowe pytanie dotyczące sprawozdania Andrzeja Betleja, wójta gminy Zarszyn.

Zbigniew Mazur, sołtys Posady Jaćmierskiej, zwrócił się do włodarza z prośbą o szczegółowe informacje dotyczące konferencji Natura 2000, która miała miejsce pod koniec listopada w Rzeszowie.

- Chciałabym się dowiedzieć, czy poruszany był temat naszej gminy oraz czy padły jakieś dokładne informacje odnośnie wspomożenia nas przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska – pytał sołtys. - Jako miejscowość wystąpiliśmy o dofinansowanie i odtworzenie dawnych zastawek, które miały regulować poziom wód gruntowych na obszarze Natury 2000. Ciekaw jestem, czy ta sprawa była omawiana? - dodał.

Włodarz poinformował, że była to typowo naukowa konferencja podsumowująca projekt realizowany przez RDOŚ.  - Przedstawiono wnioski dotyczące obszarów Natury 2000 - mówił wójt. - W naszej gminie są to kościół w Nowosielcach i Natura 2000, czyli miejscowość Jaćmierz. Nie było niestety mowy o dofinansowaniu jakichkolwiek działań. Wysłuchaliśmy kilka referatów na temat funkcjonowania Natury 2000 i opracowania programów środowiskowych dla jej obszarów. Natomiast, jeżeli chodzi o zadania, o które pyta pan sołtys, to należałoby się starać oddzielnie o dofinansowanie w oparciu o opracowane programy. To powoduje, że trzeba wykazać się jednak własną inicjatywą.

Więcej w 52 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE