Reklama

Paczka bez granic

Opublikowano:
Autor:

Paczka bez granic - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Coraz więcej ludzi w Polsce włącza się w akcję Szlachetnej Paczki. Sanok również w tym roku dołączył do superdrużyny wolontariuszy i organizatorów.

Szlachetna Paczka działa już po raz 16. W całym kraju obdarowanych prezentami będzie około 19 tys. Osób. Ponad 900 rodzin z regionu Podkarpacia zostanie objętych pomocą przedświąteczną w ramach tej wspaniałej inicjatywy.

Akcję zapoczątkowała grupa studentów z duszpasterstwa akademickiego w Krakowie.  Pomysłodawcą przedsięwzięcia był ks. Jacek Stryczek – dziś prezes Stowarzyszenia Wiosna.

– Dla wolontariuszy najwdzięczniejszym momentem akcji jest oczywiście dostarczanie i czasami uczestniczenie w rozpakowywaniu wręczanych upominków – mówi Magda Oklejewicz z Sanoka, tegoroczna wolontariuszka. – Dostarczymy prezenty do 21 rodzin, które wytypowaliśmy we współpracy ze wszystkimi okolicznymi instytucjami pomocy społecznej i wieloma parafi ami. Chcieliśmy bowiem dzięki temu dotrzeć do najbardziej potrzebujących – dodaje.

Jak nas poinformował Bogusław Pleskacz z Ustrzyk Dolnych, główny koordynator akcji, w przygotowywaniu paczek wzięło udział około 2200 osób. – Wszystkim zaangażowanym osobom jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy z całego serca. Wartość poszczególnych prezentów jest niebagatelna, bo szacuje się od 1000 zł do 5000 zł. Jest wśród nich pralka, są instrumenty muzyczne, drobny sprzęt AGD, koce, kołdry, środki czystości, ubrania, zabawki, i oczywiście, wszelkiego rodzaju produkty żywnościowe – uzupełnia. – Przygotowania rozpoczęliśmy już w listopadzie. Otrzymałem wówczas informację, że w Sanoku są wolontariusze, którzy bardzo chcą działać, ale brakuje im lidera regionu. Podjąłem się przewodniczenia tym osobom. Jestem absolwentem Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Było kilka etapów typowania rodzin. Sprawdzaliśmy we współpracy z gminnymi i miejskimi ośrodkami pomocy społecznej zarówno pojedyncze osoby, jak i całe rodziny, odpowiadające kryterium otrzymania takiego szczególnego prezentu. Darczyńcami mogły być instytucje i fi rmy spoza naszego województwa, bo Szlachetna Paczka, można powiedzieć, nie zna granic, ma zasięg ogólnopolski.

Burmistrz Tadeusz Pióro przyjął podziękowania od wolontariuszy i koordynatora akcji za udostępnienie  pomieszczeń MOSiR-u na magazynowanie przygotowanych paczek oraz za udostępnienie sali konferencyjnej na przeprowadzenie obecnego finału. Słowa podziękowania należą się również wielu firmom i instytucjom oraz osobom prywatnym. Większość z nich jednak pragnęła zachować anonimowość.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE