Reklama

Otwarcie Centrum Usług Senioralnych w Sanoku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, 20 września 2021 r., oficjalnie otwarto Centrum Usług Senioralnych im. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego przy ul. Kościelnej 1. w Sanoku. To placówka, która ma opieka objąć głównie osoby w podeszłym wieku, niepełnosprawne, ale ma być takim punktem wsparcia psychiatrycznego zwłaszcza w okresie pandemii koronawirusa.

W dzielnicy Posada, przy ulicy Kościelnej 1 w Sanoku powstało Centrum Usług Senioralnych. To placówka, której głównym celem jest zwiększenie dostępności do usług społecznych osób niesamodzielnych powyżej 60 roku życia, zamieszkujących miasto Sanok.

CUS mieści się w wyremontowanym budynku byłego Domu Kultury. Jego uroczyste otwarcie miało miejsce w poniedziałek, 20 września. Poświęcenia obiektu dokonał J.E. ks. abp. Adam Szal, Metropolita Przemyski.

Dzięki nowej inicjatywie seniorzy będą mieli możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach aktywizujących, które umożliwią im aktywne spędzanie wolnego czasu, jak również przyczynią się do zwiększenia integracji społecznej.

– Jednym z wielu przejawów troski o osoby w podeszłym wieku na terenie archidiecezji przemyskiej jest stworzenie Centrum Usług Senioralnych im. błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaznaczył ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej. – Działalność tego domu będzie miała charakter opiekuńczy, rehabilitacyjny, terapeutyczny, oświatowo-wychowawczy oraz duszpasterski.

Oferta placówki skierowana jest do 30 osób z niepełnosprawnościami, których stan zdrowia nie wymaga leczenia w warunkach szpitalnych, ale uniemożliwia im samodzielne wykonywanie co najmniej jednej podstawowej czynności dnia codziennego.

Projekt został zrealizowany przez lidera – Gminę Miasta Sanoka oraz partnerów: Gminę Sanok, Miasto i Gminę Lesko, Miasto i Gminę Zagórz oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Całkowita wartość projektu wyniosła prawie 6 mln zł, z czego dofinansowanie stawiło ponad 4 mln zł.

/Powiat Sanok/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy