Reklama

Otrzymane promesy

Opublikowano:
Autor:

Otrzymane promesy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat sanocki i miasto Sanok otrzymały promesy przyznane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, które samorządowcom we wtorek, 7 marca, wręczyła Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka.

Powiat sanocki uzyskał 2 mln 800 tys. zł na odbudowę mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2235R Sanok-Dobra w miejscowości Dobra oraz 2 mln 805 tys. zł na wykonanie prac stabilizacyjnych przy osuwisku położonym w Sanoku przy ulicy Szopena (etap II).

Z kolei miasto Sanok zyskało 112 tys. zł na opracowanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej na zabezpieczenie osuwiska poniżej Rynku nad ulicą Podgórze i Schodami Franciszkańskimi.

Na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz na zabezpieczenie osuwisk do sanockich samorządów spłynie ponad 5 mln 700 tys. zł. Łącznie wszystkie podkarpackie samorządy otrzymają 22,5 mln zł.

Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej  oraz uszkodzonej lub zniszczonej w wyniku działania osuwisk w latach 2010-2016.

Wsparcie na odbudowę infrastruktury w kwocie prawie 10 mln zł otrzymało 6 powiatów: jasielski, lubaczowski, sanocki, strzyżowski, dębicki oraz przemyski.

W ramach środków na zabezpieczenie osuwisk jednostki uzyskały wsparcie w kwocie ponad 12,5 mln zł na realizację 17 zadań, zarówno na wykonanie prac właściwych, jak i opracowanie wymaganych dokumentacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE