Reklama

Oszustwo na kocyk

Opublikowano:
Autor:

Oszustwo na kocyk - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na wnuczka, na policjanta, tym razem oszuści wymyślili kolejną metodę na pozbawienie starszej osoby swoich oszczędności.

W miniony piątek, tuż przed samym południem do 87- letniej mieszkanki Sanoka przyszła młoda kobieta, która oferowała sprzedaż koca. Początkowa cena wynosiła 700 złotych, jednak po wspólnym uzgodnieniu, kobiety doszły do porozumienia i wyceniły produkt na 150 złotych. Kobieta stwierdziła, że musi porozumieć się z szefem, co do ceny sprzedaży koca i wyszła z mieszkania.  Po chwili wróciła wraz z mężczyzną, który zgodził się na proponowaną cenę.

Sprzedająca miała opuścić mieszkania, natomiast jej wspólnik zaczął rozmawiać z oszukaną kobietą, zasłaniając jej tym samym widok na mieszkanie. W trakcie rozmowy, zmienił zdanie i uznał, że nie dojdzie do sprzedaży. Straszna kobieta zdziwiona zachowaniem sprzedających sprawdziła czy pieniądze jakie trzymała w kuchni znajdują się na właściwym miejscu. Jak się okazało oszuści zabrali jej tysiąc złotych. 

- W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Policja apeluje do wszystkich osób o ostrożność  - mówi st. asp. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy sanockiej policji. - Prosimy o dokładne sprawdzenie wiarygodności osoby, która się z nami kontaktuje. Pamiętajmy, że oszuści często chcą wzbudzić w nas litość, współczucie lub zagadując nas odwracają uwagę, a nawet tworzą zamieszanie -  dodaje.

Oszuści wymyślają ciągle nowe metody działania. Jeżeli mamy podejrzenia co do uczciwości osób, które się z nami kontaktujmy, niezwłocznie powiadommy o tym fakcie Policję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE