Reklama

Osuwisko przy ul. Kościuszki pod Górą Parkową w Sanoku będzie zabezpieczone

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Sanok

Osuwisko przy ul. Kościuszki pod Górą Parkową w Sanoku będzie zabezpieczone - Zdjęcie główne

foto UM Sanok

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanocki magistrat w styczniu bieżącego roku złożył wniosek do wojewody podkarpackiego o dofinansowanie inwestycji dotyczącej zabezpieczenia osuwiska przy ul. Kościuszki pod Górą Parkową. Kilka dni temu przyszła dobra nowina - środki zostaną przyznane. Wartość inwestycji według kosztorysu inwestorskiego wynosi 2 700 000 zł, natomiast kwota wnioskowanego dofinansowania 2 160 000 zł czyli 80 % wartości inwestycji.

Będzie ona polegała na wykonaniu palisady żelbetowej przy użyciu mikropali i wzmocnionej kotwami gruntowymi czyli konstrukcji, która posłuży jako mur oporowy. Jego zadaniem będzie zabezpieczenie budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kościuszki 34 oraz parkingu przed osuwiskiem. Istniejący mur, który jest w złym stanie technicznym, zostanie rozebrany a w jego miejsce powstanie nowy.


Teren osuwiskowy zostanie wyprofilowany i odwodniony za pomocą drenażu francuskiego i korytek odwadniających. Zabezpieczony zostanie również parking, który zostanie odwodniony, przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Dodatkowo MSWiA przewiduje dofinansować w kwocie 48 000 zł zadanie pod nazwą: Wykonanie projektu budowlanego w ramach zadania pn. Zabezpieczenie osuwiska usytuowanego na skarpie miejskiej poniżej placu Św. Jana przy schodach zamkowych w Sanoku. Są to kolejne inwestycje służące poprawie bezpieczeństwa mieszkańców i poprawiające komfort życia. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy