Reklama

Ostatnie pożegnanie śp. ks. Piotra Rymarowicza [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 maja 2022 r. zmarł ks. Piotr Rymarowicz, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trepczy. W sobotę, 14 maja 2022 r., odbył się jego pogrzeb.

Ks. Piotr Rymarowicz ur. 18.06.1964 r., święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 1991 r. Pełnił funkcję wikariusza w parafiach: Łańcut pw. Chrystusa Króla, Przemyśl Błonie, Krosno pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli, Iwonicz i Krosno Fara. W latach 1999-2005 był kapelanem Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu i jednocześnie proboszczem parafii pw. św. Józefa Sebastiana Biskupa w Przemyślu. Od 2005 r. pełnił funkcję proboszcza parafii w Trepczy.

 

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Piotra Rymarowicza rozpoczęły się eksportą, w piątek 13 maja 2022 r., z kolei Msza Święta pogrzebowa odbyła się w sobotę, 14 maja. Modlitwie podczas ostatniej drogi zmarłego kapłana przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej.

 

Homilię podczas pogrzebu proboszcza w Trepczy wygłosił ks. prał. Andrzej Skiba, kapłan, który w czasie formacji zmarłego kapłana posługiwał w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu jako ojciec duchowny.

 

Kaznodzieja zwrócił uwagę na obraz ks. Rymarowicza, jako kapłana oddanego swojej posłudze Bogu i człowiekowi. Na podstawie jego notatek zaznaczył, że w jego sposobie bycia i pracy, można było dostrzec duchowość franciszkańską i ekumeniczną, a jego duszpasterstwo odparte było bardzo mocno o kalendarz liturgiczny i wydarzenia patriotyczne w Polsce.

Śp. ks. Piotra Rymarowicza na zakończenie Eucharystii pożegnali licznie zgromadzeni kapłani, koledzy kursowi i krajanie, ale też przedstawiciele samorządu i parafii.

Po zakończonej modlitwie w świątyni, trumna z ciałem zmarłego kapłana została złożona na cmentarzu w Trepczy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy