Reklama

Ośrodek Rewita w Solinie przyjmie na kwarantannę pasażerów "Lotu do domu"

Opublikowano:
Autor:

Ośrodek Rewita w Solinie przyjmie na kwarantannę pasażerów "Lotu do domu"  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ośrodek Wypoczynkowy “Rewita” w Solinie – Jawor do kwarantanny przeznaczy budynek “Modrzew”, gdzie pomieści pasażerów specjalnego lotu z Włoch do Rzeszowa. Polskie Linie Lotnicze LOT we wtorek (7 kwietnia) organizują lot specjalny z Mediolanu przez Rzym do Rzeszowa.

Po przylocie do Polski, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie kraju, wszystkie osoby zostaną objęte obowiązkową 14-dniową kwarantanną w Ośrodku „Rewita Solina”. Zostaną tam przewiezione bezpośrednio z lotniska w Rzeszowie.

► Odlot z Mediolanu (lotnisko Malpensa, Terminal 2) o godz. 10.45.

► Odlot z Rzymu (lotnisko Fiumicino) o godz. 12.25.

Wszystkie osoby posiadające prawo do wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zainteresowane zakupem biletów na wybrany odcinek lotu (Mediolan-Rzeszów lub Rzym-Rzeszów) proszone są o przesłanie do dnia 6 kwietnia (poniedziałek) do godz. 12:00 na następujące adresy mailowe KG RP w Mediolanie i WK w Rzymie (w zależności od miejsca, z którego będą rozpoczynały podróż) karty lokalizacyjnej (poniżej):

Sprzedaż biletów na każdy z odcinków lotu (Mediolan-Rzeszów lub Rzym-Rzeszów) odbywa się jedynie poprzez Contact Center LOT po wysłaniu za pośrednictwem urzędów konsularnych kart lokalizacyjnych, na podstawie których zostanie utworzona lista pasażerów. Contact Center LOT skontaktuje się telefonicznie z każdą z osobą znajdującą się na liście i uprawnioną do wejścia na pokład samolotu, w celu sprzedaży biletów. Prosimy o przygotowanie karty kredytowej (lub innej karty umożliwiającej realizację płatności on-line) w celu uregulowania należności za bilet.

Informacje o warunkach kwarantanny otrzymane od administratora obiektu

W Ośrodku Wypoczynkowym Rewita w Solinie - Jawor przeznaczony do kwarantanny budynek pod nazwą „MODRZEW” wyposażony w dwa oddzielne wejścia na każde piętro. Na trzech piętrach znajdują się 62 pokoje 3-osobowe, każde z łazienką i balkonem oraz 6 pokoi 2-osobowych, każdy z łazienką i balkonem. Służby medyczne zakwaterowane będą w oddzielnym budynku „JAWORNIK”.

Ośrodek zapewnia w okresie kwarantanny 3 posiłki dziennie, podawane w pojemnikach jednorazowego użytku. W przypadku potrzeby zakupu dodatkowych produktów spożywczych będzie to możliwe przez obsługę Ośrodka, w wcześniejszym wpłaceniu na rachunek bankowy Ośrodka potrzebnej kwoty. W każdym pokoju dostępny będzie czajnik elektryczny, kawa, herbata i cukier.

Należy zabezpieczyć się w środki higieny osobistej. Ich zakup będzie mógł być zrealizowany na opisanych wyżej zasadach.

W Ośrodku nie jest dostępna tv ani wi-fi (jedynie słaby internet - połączenie radiowe).

Z zasadami odbywania kwarantanny w Ośrodku będzie można zapoznać się na miejscu.

Źródło: gov.pl

*

Należy nadmienić, że pieczę medyczną nad tymi osobami sprawować będzie szpital w Sanoku, medycy i pogotowie z Sanoka.
W związku z tym faktem pojawiło się wiele komentarzy z otoczenia mieszkańców Bieszczadów, Sanoka i okolic. 

Dużo prościej byłoby przewieźć z Jasionki to jakieś podrzeszowskiej miejscowości i tam wynająć im jakieś lokum przede wszystkim dlatego że w razie stwierdzenia choroby do Leżajska będą mieli rzut beretem

To nie tylko ulokowanie w Bieszczadach przecież droga z Jasionki do Soliny to ponad dwie godziny dobre dwie godziny dlatego ci ludzie po drodze pewnie też dzieci będą się zatrzymywali Chyba że nie będą po drodze nigdzie zatrzymywać żeby załatwić potrzeby fizjologiczne. 

Ludzie domowymi sposobami starają się zabezpieczyć naszych medyków na szpital, zarząd wsadza nam tutaj bombę ekologiczną a nie idą za tym żadne środki bezpośredniej ochrony czy to pogotowia czy szpitala, ratownikom wydziela się maseczki wydziela się im środki ochrony osobistej a tutaj minister Błaszczak wysyła nam niespodziankę...nie wiadomo ile ich przyleci jak to by były dwie osoby to jeszcze pół biedy.

- komentują mieszkańcy Sanoka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE