Reklama

OSP KSRG Poraż zbiera nakrętki dla Michałka. Wesprzyj strażaków - pomóż dziecku!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: redakcja

OSP KSRG Poraż zbiera nakrętki dla Michałka. Wesprzyj strażaków - pomóż dziecku! - Zdjęcie główne

foto redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 19 kwietnia przy Domu Strażaka w Porażu stanęło wielkie czerwone serce na nakrętki. Serce zostało wykonane i ufundowane przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Porażu. Druhowie z Poraża postanowili, że na inaugurację zbierania nakrętek przyłączą się do akcji Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, którego funkcjonariusze zbierają nakrętki dla małego synka funkcjonariusza BiOSG w Przemyślu.

Michałek Łoś ma 7 lat i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Urodził się w 25 tygodniu ciąży ze skrajnie niską masą urodzeniową 920 g. W wyniku wczesnego porodu doszło do wylewu krwi do mózgu, zapalenia opon mózgowych, wodogłowia oraz epilepsji. Przez pierwsze sześć miesięcy Michałek przebywał w szpitalu i walczył o życie.Przeszedł 6 operacji neurochirurgicznych, które zakończyły się wstawieniem zastawki komorowo-otrzewnowej. Michałek, pomimo że jest intensywnie rehabilitowany, samodzielnie nie siedzi, nie mówi i wymaga stałej intensywnej opieki. Jest dzieckiem słabowidzącym oraz przebywa pod stałą opieką wielu lekarzy specjalistów. Jego rodzice robią wszystko, aby zapewnić mu prawidłową opiekę i podstawową codzienną rehabilitację. Mimo wielu problemów związanych z chorobą Michałka walczą o jego lepsze jutro.

Możemy im pomóc i podarować odrobinę radości!

Co trzeba zrobić? A no niewiele!

Wystarczy, że pozbieracie wszelkie plastikowe zakrętki bez względu na kształt czy kolor i przyniesiecie je pod dom strażaka w Porażu i wrzucicie do metalowego serduszka!

Zbieramy wszelkie plastikowe zakrętki bez względu na kształt czy kolor. Są to zakrętki po napojach kawie mleku, czy jogurtach, zakrętki po produktach spożywczych. Są to również zakrętki po płynach do zmywania szamponach płynach do płukania i tym podobne.

Jeśli chodzi o znaczenia to najlepiej, żeby zakrętki posiadały symbole 5 lub 05 bądź logo trójkącika ze strzałek. 

Część plastikowych zakrętek nie posiada żadnych oznaczeń, ale też nadają się do naszej akcji. Ważne jest, by do tych zakrętek nie dorzucać innych przedmiotów. Czasami w zakrętach są takie tekturowe uszczelki, więc należy je wyjmować przed wrzuceniem do pojemnika.

Pomóżmy małemu Michałkowi przywrócić radość

Ogromne BRAWA dla pierwszej grupy, która włączyła się już do akcji. Są to dzieci klasy „0”  Szkoły Podstawowej w Porażu, która z uśmiechem na swoich twarzyczkach przybyła pod "nakrętkowe" serduszko.

 

Jesteśmy przekonani, że taki uśmiech pojawi się również na twarzy Michałka, gdy zobaczy to zdjęcie. Niech postawa najmłodszych będzie dla wszystkich wzorem i „motorem” do dalszych działań.

- podkreślają druhowie z OSP w Porażu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy