Reklama

OSP by chciała sprawne auto! [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

OSP by chciała sprawne auto! [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Student Uczelni Państwowej w Sanoku na kierunku ratownictwo medyczne nagrał piosenkę promującą zbiórkę pieniędzy OSP z Myscowej na transport nowego wozu strażackiego.

Zbiórka została umieszczona na stronie zrzutka.pl [LINK]

 

Treść:

"Drodzy Państwo!

Ochotnicza Straż Pożarna w Myscowej ( woj.podkarpackie ) od 3 października ma wyłączony swój jedyny samochód ratowniczo - gaśniczy z podziału. Powodem usterka instalacji elektrycznej. Nie jest pierwsza awaria tego samochodu. Kilkukrotnie był wyłączany z podziału w tym roku.

Pojazd został wyprodukowany w 1972 roku. Jest NAJSTARSZYM samochodem ratowniczo - gaśniczym w gminie Krempna i jednym z najstarszych w powiecie jasielskim! 

W tym roku nasza jednostka wyjeżdżała do działań siedmiokrotnie!

Oprócz działań ratowniczo-gaśniczych wiele razy zabezpieczała imprezy masowe na terenie gminy!

Nasza jednostka działa na wielu płaszczyznach przez co jest uznawana za najaktywniejszą jednostkę na terenie gminy Krempna!

Jednostka Operacyjno-Techniczna posiada 10 strażaków-ratowiników, który mogą wyjeżdżać do działań co stanowi najwyższy wskaźnik przeszkolenia jednostki OSP spoza KSRG w naszej gminie!

Częste awarie naszego samochodu generują koszty, które są pokrywane przez urząd gminy,a czasem przez samych strażaków. Po każdej awarii w niedługim czasie następuje kolejna!

Przez konieczność wycofania naszego samochodu z gotowości gmina Krempna, a w szczególności Magurski Park Narodowy ma słabszą ochronę przed pożarami i innymi miejscowymi zagrożeniami! 

Aktualnie Tylko OSP KSRG Krempna  może wyjechać do działań. Na co dzień tylko nasze dwie jednostki mają gotowość bojową! Na tak dużym obszarze to za mało!

STAR 660 jest już mocno wyeksploatowany

Dystanse, które przychodzi mu pokonywać ( między innymi pożar lasu w miejscowości Ożenna oddalonej o blisko 30 km) to dla niego męczarnia, a także niebezpieczeństwo dla druhów, którzy udają się nim do akcji! 

Po Nagłośnieniu sprawy. Jedna z jednostek z województwa warmińsko - mazurskiego postanowiła przekazać nam swój dotychczasowy samochód (STAR 266) ponieważ w najbliższym czasie otrzyma nowy samochód ratowniczo - gaśniczy. Koszty, które musimy ponieść to transport, który kosztuje około 6000 zł.

Prosimy o wsparcie każdego komu nie jest obojętny los naszej jednostki i ochrona przeciwpożarowa Magurskiego Parku Narodowego.

W przypadku przekroczenia tej kwoty, lub znalezieniu sponsora na transport samochodu, pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na wyposażenie samochodu w brakujący sprzęt."

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE