Reklama

Ósmy element - Ustrzyki Dolne

Opublikowano: śr, 23 sty 2019 08:43
Autor:

Ósmy element - Ustrzyki Dolne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości USTRZYKI DOLNE. W ubiegły weekend ruszyła Podkarpacka Liga Dzieci i Młodzieży w Biegach Narciarskich i V Podkarpacka Liga Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim, pod honorowym patronatem marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego.

Marszałek inicjatywę rywalizacji dzieci i młodzieży wspiera od lat. Jest również inicjatorem budowy ósmego w Polsce, Centralnego Ośrodka Sportu. Ten ma powstać w Ustrzykach Dolnych.

– Na Bieszczadzki COS już teraz mówimy „ósmy element”. Mamy w Polsce siedem Centralnych Ośrodków Sportu: w Cetniewie, Spale, Szczyrku, Zakopanem, Warszawie, Władysławowie, Giżycku i Wałczu. Ten będzie kolejnym w sportowej układance, która ma także pobudzić region gospodarczo. Jednym z fundamentalnych warunków jest współpraca władz samorządowych – powiedział marszałek Kuchciński, który spotkał się z samorządowcami z Ustrzyk Dolnych, by omówić koncepcję COS-u i wyznaczyć cele – czytamy na stronie marszałka.

- Ośrodki takie są oblegane przez zawodników z całego kraju. Jeśli jednak są dobrze wyposażone i mają nowoczesną infrastrukturę, generują także zainteresowanie zagranicznych gości. To jednak nie koniec. Często COS jest sercem życia sportowego dla całego regionu. W nim odbywają się treningi specjalistyczne, konsultacje trenerskie, sympozja naukowe. Kolejne setki sportowców szukają miejsc w pobliżu COS. To przynosi kolejne szanse na rozwój bazy hotelowej, medycznej, rehabilitacyjnej.

- Dobrym przykładem są choćby COS-y w Zakopanem i Cetniewie, gdzie najlepsi na stale mieszkają w Ośrodku, a dziesiątki zgrupowań organizowanych jest jednocześnie wokół tych obiektów. Nie inaczej może być w przypadku Ustrzyk Dolnych. Wokół są bowiem skocznie narciarskie, trasy zjazdowe, biegowe, miejsca dla sportów wodnych. Bieszczady spełniają kryteria dla narciarstwa alpejskiego. Stoki posiadają homologację FIS, a tutejsza liga specjalizuje się w konkurencjach technicznych: slalomie, slalomie gigancie (Laworta) – czytamy na stronie marszałka.

Czas pokaże, czy plany Marka Kuchcińskiego zostaną zrealizowane.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE