Osława Zagórz przegrywa niespodziewanie z Płowcami w A klasie [FOTO+VIDEO]

Wiadomości W rozegranym w piątek, 11 września meczu 6 kolejki krośnieńskiej A klasy niepokonana dotychczas w obecnym sezonie ligowym drużyna MKS Osława Zagórz niespodziewanie przegrała na własnym stadionie z Płowcami/Stróże Małe 2-3 (1-0).

Piątkowy mecz miał wyjątkowy wymiar dla całej społeczności piłkarskiej związanej z drużyną Osławy Zagórz.

Niedługo przed rozpoczęciem meczu zakończyła się uroczystość pogrzebowa wieloletniego kierownika oraz wiceprezesa zagórskiego klubu śp.Stanisława Kowalczyka, w której wzięli także udział zawodnicy.

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy, a zawodnicy MKS-u zagrali z czarnymi opaskami na ramionach.

Przybyli na obiekt kibice byli świadkami ciekawego widowiska. Obie drużyny zagrały otwarty mecz, stwarzając sobie wiele klarownych sytuacji do zdobycia bramek.

Gospodarze uzyskali prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie karnym Jakuba Czury w 23 minucie. Wynik 1-0 na korzyść Osławy utrzymał się do przerwy.

Druga połowa przebiegała pod dyktando drużyny gości, którzy wyrównują w 49 minucie po trafieniu Fabiana Pańko. W 71 minucie Płowce strzelają drugą bramkę po dyskusyjnej sytuacji i możliwym spalonym.

W 80 minucie wyrównanie gospodarzom daje Piotr Kowalski, który przytomnie odnalazł się w zamieszaniu pod bramką rywali.

Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy zgarniają komplet punktów dzięki trafieniu Charilaosa Boutsikarisa.

To pierwsza ligowa porażka Osławy Zagórz po trzech zwycięstwach (m.in 5-1 z Wiki Sanok) i dwóch remisach.

Już za tydzień w Nowosielcach kolejny mecz i okazja do rehabilitacji dla graczy Osławy.