Reklama

Opowieść o dawnym Długiem

Opublikowano:
Autor:

Opowieść o dawnym Długiem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwieńczeniem projektu „Ocalić od zapomnienia”, realizowanego przez Klub Seniora z Długiego i Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne działające przy Gimnazjum w Długiem, było wydanie książki „Długie dawniej”. To pierwsza taka publikacja od kilkudziesięciu lat.

Książkę napisała Maria Grabowska-Tutak. Autorka połączyła materiały źródłowe wraz ze wspomnieniami najstarszych osób mieszkających we wsi. Historia zapisana na kartach dotyczy głównie okresu pierwszej połowy XX wieku. Całość uzupełniono kolekcją starych fotografii, obejmujących lata 1900-1960, które przedstawiają śluby, komunie, codzienne życie dawnych mieszkańców wsi.

O tym, jak przebiegały prace nad książką, opowiedziała Maria Grabowska-Tutak w czasie podsumowania projektu.

- Ludzie mają różne nastawienie do historii - mówiła.- Jedni się nią interesują, inni twierdzą, że jest nieistotna. Osobiście chciałabym zatrzymać wiele rzeczy z przeszłości. Bardzo się cieszę, że w spotkaniach, które pomogły mi napisać tę książkę, uczestniczyli seniorzy oraz dzieci i młodzież. Do wspomnień wybrałam osoby 70 plus, gdyż tylko one mogą jeszcze opowiedzieć co nieco o dawnych czasach i o ludziach urodzonych w XIX wieku.

Więcej w 3 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE