Reklama

Okno na świat z Komańczy

Opublikowano:
Autor:

Okno na świat z Komańczy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W numerze 20/2017 Korso Gazety Sanockiej pisaliśmy o problemach mieszkańców gminy Komańcza z dostępem do programów Cyfrowej Telewizji Naziemnej DVB-T. List w tej sprawie do wójta Stanisława Bielawki oraz do przewodniczącego rady gminy Romana Orzechowskiego podpisali radni, sołtysi i mieszkańcy.

Lokalna społeczność uważała się za wykluczoną ze zrównoważonego dostępu do programów Cyfrowej Telewizji Naziemnej. Obecnie na obszar gminy dociera tylko sygnał z 3 nadajników: TSR Komańcza g. Krzemieniec, MUX-3 i TSR Rzepedź g. Sokolisko MUX-3, które transmitują jedynie 7 programów telewizyjnych. Około 20% mieszkańców nawet ich nie może odbierać. Autorzy pisma z 28 kwietnia skarżyli się, że samorząd nie interesuje się tym problemem i wyrażali oczekiwania, że wójt Stanisław Bielawka podejmie szybkie i zdecydowane kroki w tej sprawie oraz na bieżąco będzie informował radę gminy i sołtysów o swoich poczynaniach.

W odpowiedzi na te skargi i wnioski, podczas sesji Rady Gminy Komańcza 8 września wójt Bielawka poinformował, że gmina wystosowała szereg pism i otrzymała na nie odpowiedzi.

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, uznała, że rozwiązanie problemu leży w kompetencjach gminy i rzeszowskiej delegatury UKE.

Piotr Uruski, poseł na Sejm RP, wystąpił z interpelacją poselską skierowana do ministerstwa cyfryzacji, w której poparł postulaty mieszkańców gminy Komańcza i zapytał o zamiar rozwiązania problemu. Minister Anna Streżyńska odpowiedziała, że zwróci się do spółki EmiTel z prośbą o wyjaśnienie dotyczące odbioru naziemnej TV cyfrowej na terenie gminy Komańcza.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE