Reklama

Ogólnopolski sukces duetu gitarowego z Sanoka

Opublikowano:
Autor:

Ogólnopolski sukces duetu gitarowego z Sanoka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Maria Kozimor i Zuzanna Kopiec zdobyły pierwsze miejsce na VII Ogólnopolskim Konkursie "GITARA W MUZYCE KAMERALNEJ", który odbył się w Tychach w dniach 13-14 kwietnia.

Dziewczynki są uczennicami Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sanoku. Swój talent muzyczny rozwijają pod skrzydłami dr Iwony Bodziak.

Laureatów konkursu wyłoniło czteroosobowe jury w składzie: prof. Alina Gruszka - gitarzystka, prof. Maria Szwajgier-Kułakowska - pianistka i kameralistka, prof. Zbigniew Kamionka - flecista oraz Marek Moś - dyrygent, skrzypek i kameralista.

Maria Kozimor i Zuzanna Kopiec stanęły na podium w kategorii do lat 18. Bernardo Pasquini, Fernando Carulli i Manuel de Falla to kompozytorzy, których utwory znalazły się w programie konkursowym sanockiego zespołu kameralnego. Jedną z nagród, jakie otrzymał duet było zaproszenie do wykonania
koncertu w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Organizatorami konkursu byli: Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Zespół Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Koło Przyjaciół Gitary ZSM Tychy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE