Reklama

Odrzucona skarga

Opublikowano:
Autor:

Odrzucona skarga - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Można powiedzieć, że Stanisław Chęć, wiceburmistrz Sanoka, mógł odetchnąć z ulgą. Komisja rewizyjna uznała skargę byłej pracownicy MOPS-u na jego bezczynność za bezzasadną. Głosowało za tym trzynastu radnych, trzech było przeciwnych, jeden się wstrzymał.

Złożona 26 maja skarga na działanie była reakcją kobiety na to, że wiceburmistrz nie udzielił odpowiedzi na pismo, w którym ona apeluje o podjęcie odpowiednich kroków prowadzących do poprawy sytuacji pracowników i osób szukających pomocy w MOPS-ie. Pismo napisane 31 grudnia 2016 roku złożyła w urzędzie miasta 2 stycznia tego roku. Z powodu braku odzewu ze strony władz miasta, w maju, po pięciu miesiącach czekania, kobieta napisała drugą skargę, tym razem na bezczynność burmistrza.

Na sesji radny Ryszard Bętkowski poprosił o udzielenie głosu byłej pracownicy MOPS-u obecnej na sali, ale odpowiedzi się nie doczekał. Krótką dyskusję zakończył wniosek formalny zaproponowany przez radnego Bolesława Wolanina o zakończenie dyskusji. Głosowało za tym jedenastu radnych.

Komisja rewizyjna nad skargą pracowała w dniach: 5, 8, 14 i 22 czerwca. Jakub Osika na przedostatnim posiedzeniu wnioskował o to, żeby wiceburmistrz wyjaśnił na piśmie, jakie kroki zostały podjęte w związku z treścią pisma byłej pracownicy. Otrzymał obszerne wyjaśnienie.

- Nieodpowiedzenie obywatelowi na pismo to drugi aspekt tej sprawy obok zagadnienia podjęcia odpowiednich działań przez burmistrza - mówił radny Osika. - Tak być nie powinno. Gdyby była pracownica otrzymała odpowiedź z organu, dzisiaj nie rozmawialibyśmy na ten temat. Stąd też gorąca prośba, żebyśmy do takich sytuacji nie dopuszczali. Trzeci aspekt to zasadność przedstawionej skargi odnośnie samej działalności MOPS-u. Nie rozstrzygaliśmy tego. Wnieśliśmy za to o ujęcie w planie pracy komisji rewizyjnej na rok 2018 przeprowadzenie kontroli sytuacji w placówce - zapowiedział radny.
Na ostatnim spotkaniu członkowie komisji jednogłośnie zagłosowali za projektem uchwały, w którym jest mowa o tym, że skarga jest bezzasadna. W wybranych posiedzeniach uczestniczyła autorka pisma, wiceburmistrz Chęć, radni Ryszard Bętkowski i Wanda Kot oraz radca prawny.

W uzasadnieniu podjęcia takiej decyzji możemy przeczytać: "Bezspornym jest, iż charakter wniosków przedstawionych przez skarżącą w piśmie z dnia 31 grudnia 2016 roku uniemożliwiał załatwienie sprawy bezzwłocznie i wymaga podjęcia szeregu czynności do ich ostatecznego załatwienia. Okoliczności braku pisemnej odpowiedzi przez burmistrza Miasta Sanoka w kodeksowo uregulowanym terminie, nie może stanowić wyłącznej przesłanki prowadzącej do uznania, że pozostawał on w bezczynności. Materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że podjął on czynności celem realizacji wniosków zawartych w piśmie skarżącej z  31 grudnia 2016 roku. W konsekwencji powyższego nie sposób uznać, aby burmistrz Miasta Sanoka pozostawał w bezczynności".

Więcej w 26 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE