Reklama

Reklama

Odnowione kino i sale, a także nowy sprzęt. Zobaczcie zdjęcia z otwarcia Ustrzyckiego Domu Kultury FOTO

Opublikowano: 25 października 2018 08:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się remont Ustrzyckiego Domu Kultury. Oficjalne otwarcie już było, ale mieszkańcy Ustrzyk Dolnych i okolic muszą poczekać jeszcze kilka dni, zanim zaczną w pełni korzystać ze zmodernizowanego budynku.

- Można powiedzieć, że budynek został oddany do użytku, ale nadal trwają pewne prace kosmetyczne - tłumaczy Wojciech Szott, dyrektor UDK. - Obecnie wyposażamy sale i przygotowujemy garderoby dla naszych grup artystycznych. Z zajęciami prawdopodobnie ruszymy w przyszłym tygodniu. Mieszkańcy pytają również o kino. Mam nadzieję, że w przyszły weekend uda się zorganizować pierwszy seans. Opóźnienie wynika z tego, że trzeba zestroić całą aparaturę kinową, gdyż zmieniła się technika wyświetlania. Do tej pory mieliśmy ekran zasceniczny, a w tej chwili mamy ekran frontowy z nagłośnieniem zaekranowym.

Dyrektor zapowiada również, że w przyszłym roku oferta UDK poszerzy się o zajęcia gry na gitarze. Do tej pory dzieci mogły uczęszczać na lekcje gry na skrzypcach i pianinie. Nowe zajęcia są możliwe dzięki dodatkowej sali prób, o które po remoncie wzbogacił się dom kultury.

Oficjalne otwarcie nastąpiło 19 października. Dla gości na odnowionej scenie zaprezentowały się dwie grupy taneczne Nemezis, dwójka młodych pianistów i zespół Berdo, który występuje na różnego rodzaju festiwalach w Polsce i zagranicą.

 Modernizacja UDK trwała kilka miesięcy i kosztowała prawie 5 mln zł. Wysokość dofinansowania to 2 999 861,81 zł, zaś wkład własny - 1 748 246,83 zł. W ramach remontu przebudowano pomieszczenia UDK, rozbudowano podjazd dla niepełnosprawnych, przebudowano kanalizację sanitarną i deszczową, przeprowadzono izolację ścian fundamentowych oraz wyposażono placówkę w niezbędny sprzęt.

Przebudowa pomieszczeń objęła swoim zakresem nową aranżację wnętrza sali kinowo-teatralnej, holu przed salą, remont łazienki dla osób niepełnosprawnych, schodów do garderoby, pomieszczenia socjalnego, schodów zewnętrznych i wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej, instalacje elektryczne i oświetleniowe, wentylację mechaniczną sali kina.

Budynek zyskał nowe wyposażenie w postaci: pulpitu sterowniczego, oprawy oświetleniowej, statywu mikrofonowego, wysięgnika, stolika do konsoli, uchwytu do projektorów, wyposażenia orkiestry 14- osobowej (pulpity, lampki, krzesła, stojaki na instrumenty), wyposażenia dyrygenta, podestu chóru, kolumny, wzmacniaczy, mikrofonów oraz wózka transportowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.