Reklama

Odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Sanockiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 19 lut 2022 14:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 17 lutego w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Sanockiego zorganizowany przez starostę Stanisława Chęcia.

Oprócz samorządowców swoją obecnością na Konwencie zaszczycili Piotr Babinetz, poseł na Sejm RP oraz przedstawiciele środowiska strażackiego: bryg. Grzegorz Oleniacz – komendant PSP w Sanoku, mł. bryg. Florian Semanowicz oraz bryg. Bogdan Nanio. W spotkaniu uczestniczyli również naczelnicy Wojciech Skiba i Piotr Mazur oraz Adnrzej Chrobak, członek Zarządu Powiatu Sanockiego.

 

Spotkanie rozpoczął Wojciech Skiba, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Sanoku, który omówił „Program ochrony rodzimej flory powiatu sanockiego przed gatunkami inwazyjnymi oraz ograniczenia ich rozprzestrzeniania się i wnikania w obręb Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery Karpaty Wschodnie – kontynuacja”.

 

Następnie bryg. Grzegorz Oleniacz wraz z mł. bryg. Semanowiczem i bryg. Nanio przedstawili warunki ubiegania się o świadczenia ratownicze dla strażaków ratowników OSP, zasady przyznawania ekwiwalentów pieniężnych oraz odszkodowań, które przysługują strażakom w związku z wypadkiem.

 

Obecny na Konwencie poseł Piotr Babinetz wskazał kilka programów rządowych, w ramach których można w najbliższym czasie otrzymać środki finansowe dla samorządów.

 

Na Konwencie poruszono także kwestie organizacji obchodów 150-lecia istnienia Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

 

Na koniec samorządowcy wypracowali wspólne stanowisko dotyczące budowy łącznika od obwodnicy Miejsca Piastowego z obwodnicą Sanoka. W piśmie skierowanym do Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury, samorządowcy proszą o zmianę planów inwestycyjnych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakresie realizowanej inwestycji lub, jeśli będzie to niemożliwe, o wdrożenie do pilnej realizacji zadania budowy drugiego etapu obwodnicy Miejsca Piastowego w ciągu drogi krajowej DK28, uwzględniającego dogodne połączenie gminy Zarszyn z Rondem św. Andrzeja Boboli w Zabłotcach, czyli z początkiem obwodnicy Sanoka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy