Reklama

Od października wszystkie publiczne przedszkola w Sanoku będą dwujęzyczne

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od października wszystkie Publiczne przedszkola będą dwujęzyczne. "Dwujęzyczni od przedszkola" to innowacyjny program realizowany w br. szkolnym przez serwis samorządu województwa. Bierze w nim udział 25 przedszkoli z Podkarpacia, od września jest nim objęty również jeden oddział w Przedszkole nr 3 w Sanoku. W pozostałych placówkach od października wszystkie przedszkolaki będą uczyć się języka angielskiego w całym cyklu kształcenia, zatem obejmie on 1088 dzieci w 45 oddziałach.

Rzeszów i Sanok to jedyne miasta na Podkarpaciu całkowicie objęte tym programem.

Celem programu jest rozwój kompetencji językowych i wychowanie do dwujęzyczności dzieci uczęszczających do przedszkoli już od najmłodszych lat. 

Realizacja nauczania języka angielskiego w przedszkolach będzie odbywała się w formie zabawy, filmików równolegle do zdobywania kompetencji w języku polskim. Jest to ważny program wspierający kształcenie językowe sanoczan już od najmłodszych lat. Dzieci będą uczyć się j. angielskiego  w najbardziej naturalny, kontekstowy sposób. Dwujęzyczność daje wiele korzyści tak dla intelektu, psychiki jak i zdrowia dziecka, które zdobywa wiedzę i umiejętności, utrwalane szybko i efektywnie. Poprawia koncentrację, wpływa na lepszą podzielność uwagi oraz pamięć, pogłębia wrażliwość kulturową i społeczną, rozwija zdolności analityczne i empatyczne. 

 

Dwujęzyczne dzieci, a później dorośli, osiągają lepsze wyniki w nauce, mają większe możliwości adaptacji społecznej i kulturowej. System integruje nauczycieli wychowania przedszkolnego, anglistów i rodziców, wyposażając wszystkich w odpowiednią wiedzę i narzędzia.

Pozytywne głosy rodziców docierają do mnie już po pierwszym miesiącu funkcjonowania tego projektu. Dziękuję koordynatorowi krajowego Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności Waldemarowi Miksie, koordynator regionalnego Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności Marcie Galińskiej-Mądry, koordynator programu pilotażowego wsparcia dwujęzyczności w podkarpackich  przedszkolach  realizowanego przez Urząd Marszałkowski - Irenie Florczak za przedstawienie idei tego projektu. Cieszę się, że udało nam się wdrożyć ten program we wszystkich placówkach.  Inwestycja w edukację najmłodszych to inwestycja w przyszłość i uważam, że na efekty nie będziemy długo czekać.

- mówił burmistrz Sanoka, Tomasz Matuszewski.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy