Reklama

Od 1 października wzrosną wynagrodzenia pracowników samorządowych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Od 1 października wzrosną wynagrodzenia pracowników samorządowych - Zdjęcie główne

foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Dzienniku Ustaw opublikowana została nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Kwoty minimalnego miesięcznego poziomu wynagrodzenia zasadniczego na poszczególnych szczeblach zaszeregowania pracowników samorządowych wzrosną o 300 zł. Zmiany wchodzą w życie w miesiącu następnym od publikacji w Dzienniku Ustaw.

Pracownikowi samorządowemu przysługuje wynagrodzenie stosowne do zajmowanego stanowiska oraz posiadanych kwalifikacji zawodowych. Pracownikowi samorządowemu przysługuje wynagrodzenie zasadnicze, dodatek za wieloletnią pracę, nagroda jubileuszowa oraz jednorazowa odprawa w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy, oraz dodatkowe wynagrodzenie roczne na zasadach określonych w odrębnych przepisach.

Minimalny poziom wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę określony jest w XXII kategoriach zaszeregowania w granicach kwot I – 1 700 zł, XXII – 3 000 zł i obowiązuje od 1 stycznia 2018 r. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 września 2020 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2021 r., w 2021 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 2 800 zł. Ponadto, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, od dnia 1 stycznia 2020 r. z kategorii minimalnego wynagrodzenia za pracę został wyłączony dodatek za staż pracy.

Nowelizacja rozporządzenia ma na celu uaktualnienie minimalnego poziomu wynagrodzenia pracowników. Proponowane w nowelizacji rozporządzenia kwoty minimalnego wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych wynoszą: UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy