Reklama

Oczyszczalnia ścieków w Tyrawie Solnej na finiszu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 23 kwi 2019 13:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oczyszczalnia ta, w przyszłości umożliwi skanalizowanie pięciu miejscowości: Mrzygłodu, Łodziny, Hłomczy, Dobrej i Tyrawy Solnej.

Wartość inwestycji wynosi 7,5 mln złotych, z czego 2 mln złotych stanowi dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Nowoczesna oczyszczalnia o wydajności 150 m³ ścieków na dobę obsłuży docelowo około 2 tys. osób. Do końca czerwca planowane jest podłączenie ok. 230 budynków, dzięki czemu 850 osób skorzysta z kanalizacji. 
 

– To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców doliny Sanu, dla których istotnym problemem jest wywóz ścieków – mówi wójt Anna Hałas– W tzw. aglomeracji Mrzygłód przewidujemy budowę ponad 50 km kanalizacji.

W związku z dużymi oczekiwaniami mieszkańców jednocześnie jest realizowana budowa kanalizacji sanitarnej w Mrzygłodzie oraz w Tyrawie Solnej.

– Prace są już na ukończeniu – mówi Łukasz Mendyka, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji w Urzędzie Gminy Sanok. – Wartość realizowanych zadań wynosi 5,5 mln złotych. Z chwilą wykonywania kolejnych przyłączy nastąpi stopniowy rozruch oczyszczalni ścieków.

Gmina Sanok na bieżąco modernizuje istniejącą sieć kanalizacyjną.

– Dla przykładu w 2018 roku zmodernizowaliśmy przepompownię ścieków w Bykowcach – dodaje Paweł Wdowiak, zastępca wójta gminy Sanok. –  Zakres prac uwzględniał dostawę i montaż armatury oraz  uruchomienie przepompowni ścieków wraz z układem sterowania. Zadanie kosztowało ponad 70 tys. zł. Sukcesywnie, co roku, wymieniane są wyeksploatowane pompy w innych pompowniach.

Ważne inwestycje zaplanowane są również w pozostałych miejscowościach gminy.

 Zakończono prace projektowe związane z budową kanalizacji sanitarnej w Niebieszczanach a na etapie końcowym znajdują się prace projektowe związane z budową sieci wodociągowej w Strachocinie. W trakcie opracowania jest również projekt sieci wodociągowej w Sanoczku z częścią miejscowości Prusiek, Zabłotce i Czerteż, projekt sieci wodociągowej w Wujskiem i Pakoszówce, projekt kanalizacji sanitarnej w Lalinie oraz projekt sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w miejscowości Stróże Wielkie – informuje kierownik Łukasz Mendyka.

Źródło: Gmina Sanok

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE