Reklama

Obywatelki Ukrainy miały w paszportach fałszywe stemple kontroli granicznej. To kolejny taki przypadek w tym roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: BiOSG

Obywatelki Ukrainy miały w paszportach fałszywe stemple kontroli granicznej. To kolejny taki przypadek w tym roku - Zdjęcie główne

foto BiOSG

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze ujawnili kolejne podrobione odbitki stempli kontroli granicznej. W pierwszych 26 dniach tego roku podkarpaccy strażnicy graniczni wykryli ponad 50 takich fałszywek.

Obywatelka Ukrainy zgłosiła się wraz z 4-letnią córką do odprawy granicznej na wyjazd z Polski w Medyce.

Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdzający paszporty zakwestionował autentyczność zamieszczonych tam odbitek stempli słowackiej kontroli granicznej. Ostatecznie potwierdzono, że osiem z nich było podrobionych. W ustaleniach kluczowa była analiza paszportów przeprowadzona z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu do badania dokumentów oraz międzynarodowa współpraca służb granicznych.

Cudzoziemka przyznała się do wykorzystania fałszywek. Do UE wjechała w sierpniu ubiegłego roku i cały ten czas pracowała we Włoszech. Miała świadomość, że przeterminowała swój pobyt i postanowiła zdobyć fałszywe odbitki stempli. Te miały pozorować jej wyjazdy z UE i zalegalizować pobyt. Komplet fałszywek kupiła w internecie, płacąc przestępcom 50 euro.

Kobieta dobrowolnie poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Przez następne 24 miesiące nie będzie mogła wjechać do Polski.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia ujawnili 54 fałszywe odbitki stempli kontroli granicznej. W całym 2021 roku wykryto 279 takich fałszywek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy