Reklama

Obywatel Maroka z fałszywą wizą

Opublikowano:
Autor:

Obywatel Maroka z fałszywą wizą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Korczowej, funkcjonariusze SG zatrzymali obywatela Maroka który do Polski chciał wjechać na podstawie fałszywej czeskiej wizy. Za dokument kupiony na Ukrainie zapłacił 60 euro. Chciał dotrzeć do Czech.

29-letniego obywatela Maroka zatrzymano wczoraj (5 marca) w trakcie kontroli granicznej na przejściu w Korczowej. Mężczyzna podróżował autobusem kursowym z Ukrainy do Czech.

Strażnicy graniczni dokonujący kontroli granicznej wspólnie z ekspertem łotewskiej policji granicznej (oddelegowanym do Bieszczadzkiego Oddziału SG w ramach misji Frontex), zakwestionowali autentyczność czeskiej wizy zamieszczonej w paszporcie. Uwagę mundurowych zwróciły zabezpieczenia dokumentu które odbiegały od wzoru.

Straż graniczna zatrzymała cudzoziemca oraz zabezpieczyła paszport z wizą. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa do czego się przyznał.  Dodał, że za fałszywkę na Ukrainie zapłacił 60 euro. Jego celem były Czechy.

Cudzoziemcowi wyznaczono karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszaniem na okres dwóch lat.

Tego samego dnia Marokańczyk został przekazany z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji.

To pierwsza fałszywa wiza zatrzymana na podkarpackich przejściach granicznych w bieżącym roku. Od początku stycznia funkcjonariusze Straży Granicznej z Bieszczadzkiego Oddziału ujawnili już ok. 150 różnego rodzaju fałszywych dokumentów. Były to głównie fałszywe odbitki stempli kontroli granicznej, prawo jazdy, zaświadczenia ARD oraz ubezpieczenia komunikacyjne.

 

Źródło: http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE