Reklama

Obwodnica, drogi i mosty

Opublikowano:
Autor:

Obwodnica, drogi i mosty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanok powoli zamienia się w wielki plac budowy. Na konferencji prasowej w ostatni wtorek Bogdan Tarnawski, dyrektor GDDKiA, omówił najważniejsze plany inwestycyjne i remontowe na obszarze miasta i w jego najbliższej okolicy.

Obecnie trwa remont chodnika na ulicy Królowej Bony, prowadzący od ulicy Sanowej do ulicy Podgórze. Będzie kosztował 1,7 mln zł. Roboty zakończą się jeszcze w tym roku, w październiku.

- Jest wymieniany prawostronny chodnik i krawężniki - mówił dyrektor Tarnawski. - Będzie wykonywana nakładka, czyli nowa nawierzchnia na długości około kilometra.

Oprócz tego planowany jest remont drogi krajowej 28 od ulicy Przemyskiej do Bykowiec, który będzie kosztował 1,8 mln zł.
Jak poinformował dyrektor Tarnawski, dzięki staraniom sanockiego magistratu, GDDKiA otrzymała pieniądze na wykonanie długo wyczekiwanego przez mieszkańców Sanoka remontu ulic Lipińskiego, Lwowskiej i Kolejowej.

- Ogłosiliśmy przetarg na jego wykonanie - mówił. - Otwarcie ofert planujemy na 1 września.

Remont jest planowany w cyklu dwuletnim: w tym roku około 400 tys. zł, zaś w przyszłym ponad 4 mln zł. W tym czasie ma być wyremontowana nawierzchnia chodników i istniejąca kanalizacja, przeprowadzona regulacja wysokościowa studzienek oraz naprawa oznakowania poziomego i pionowego, w końcu remont nawierzchni. Możliwe, że zostaną wyznaczone też ścieżki rowerowe.

GDDKiA naprawia również dwa mosty: na potoku Sanoczek i rzece Tyrawka. W planach są kolejne remonty mostów.

Dyrektor Tarnawski poinformował także, że oficjalne rozpoczęcie budowy obwodnicy Sanoka nastąpi w przyszłym tygodniu. Mimo niewielkiego opóźnienia w uzyskaniu ZRID-u na jej budowę, GDDKiA nie planuje opóźnienia tej inwestycji. Obwodnica zostanie oddana do użytku 31 maja 2019 roku.

Obecnie jest realizowany pierwszy etap jej budowy - około siedmiokilometrowy odcinek. Drugi etap, który przewiduje m.in. budowę nowego mostu na Sanie, nie ma jeszcze zapewnionego finansowania.

Budowa obwodnicy przewiduje też wykonanie remontu w ciągu ulic Lipińskiego i Dworcowej. Przetarg na wykonanie tych prac będzie ogłoszony w 2019 roku.

Dzięki obwodnicy centrum Sanoka zostanie odciążone od ciężkiego ruchu. Wartość inwestycji to około 140 mln zł.  
 W konferencji uczestniczyli również Bogdan Rzońca, poseł na Sejm RP i przewodniczący Komisji Infrastruktury oraz Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka:
w tym roku sanocki magistrat wyda na inwestycje drogowe około 6 mln zł. Do tej pory remonty dróg po zimie pochłonęły już półtora miliona zł. Obecnie trwają roboty na ulicy Kochanowskiego i Prugara-Ketlinga, których koszt wynosi 1,7 mln zł. Miasto stara się również o remont ulic Kwiatowej i Młynarskiej. Wstępnie roboty oszacowano na 2,5 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE