Reklama

Nowy szef sztabu 3. Podkarpackiej Brygady OT

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Paulina Lęcznar

Nowy szef sztabu 3. Podkarpackiej Brygady OT  - Zdjęcie główne

foto Paulina Lęcznar

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej ma nowego szefa sztabu brygady. Ppłk Maciej Staszczak przejął obowiązki od ppłk. Janusza Leżonia, który został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy brygady.

Ppłk Maciej Staszczak rozpoczął zawodową służbę wojskową w Lublinie na stanowisku dowódcy plutonu w 3. Batalionie Zmechanizowanym. Następnie został wyznaczony na oficera wydziału poligonowego w Ośrodku szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.

W tym samym ośrodku pełnił obowiązki służbowe dowódcy kompanii, a także zastępcy szefa zespołu szkoleniowo – sprawdzającego. W 2018 roku rozpoczął swoją przygodę z Wojskami Obrony Terytorialnej na stanowisku szefa sekcji szkoleniowej w 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. W 2021 roku został wyznaczony na stanowisko starszego specjalisty wydziału planowania kryzysowego w Dowództwie WOT. Po niespełna roku służby na tym stanowisku ppłk Staszczak decyzją dowódcy WOT został skierowany do dowództwa podkarpackich terytorialsów, na stanowisko szefa sztabu brygady. 

Nowy szef sztabu to doświadczony oficer, który posiada szeroki zakres wiedzy w dowodzeniu i zarządzaniu podległym personelem. Prywatnie pasjonują go sporty zimowe i górskie wędrówki. Poza tym  preferuje aktywne sposoby spędzania wolnego czasu jak: jazda rowerem, morsowanie, kajakarstwo, biegi terenowe, a zimą narciarstwo biegowe.

Nowy szef sztabu brygady wojskowe wykształcenie zdobył w 1996 roku kończąc Wyższą Szkołę Oficerską im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu na wydziale: dowodzenie wojskami. Następnie na Politechnice Lubelskiej ukończył studia drugiego stopnia, uzyskując tytuł magistra – inżyniera. W 2011 roku dodatkowo uzupełnił swoje wykształcenie w zakresie ratownictwa medycznego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – spełniając tym samym, jak przyznaje, swoje marzenia i zainteresowania z dzieciństwa. 

W 2017 roku odbył studia podyplomowe z zarządzania ochroną informacji niejawnych i danych osobowych, jak również kurs kwalifikacyjny w pionie funkcjonalnym dowódczym o stopniu etatowym podpułkownika w Akademii Sztuki Wojennej. To tylko część dorobku kursów i szkoleń jakimi może pochwalić się ppłk Maciej Staszczak. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy