Reklama

Nowy respirator dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego

Opublikowano:
Autor:

Nowy respirator dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 18 czerwca Caritas Polska w ramach akcji „Wdzięczni medykom” przekazała kolejne respiratory dla placówek medycznych na Podkarpaciu. Tym razem trafiły one do Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku, a także do szpitali w Leżajsku i Przeworsku.

Przekazanie sprzętu miało miejsce w siedzibie Caritas archidiecezji przemyskiej. Nowoczesny respirator dla stacji pogotowia w Sanoku odebrali wczoraj Beata Pieszczoch, dyrektor BPR SPZOZ w Sanoku, Stanisław Chęć, starosta sanocki, Damian Biskup, członek Zarządu Powiatu Sanockiego oraz Marek Bańkowski, wójt gminy Bukowsko. W uroczystości przekazania sprzętu wzięli udział metropolita przemyski, arcybiskup Adam Szal, ks. Artur Janiec - dyrektor przemyskiej Caritas oraz ks. Marcin Iżycki - dyrektor Caritas Polska.

 

Wartość otrzymanego respiratora transportowego Para PAC Plus wynosi 32 367 zł.

 

- Respirator doskonale nadaje się do wykorzystania w Zespołach Ratownictwa Medycznego ze względu na bardzo dużą odporność na niekorzystne warunki zewnętrzne (temperatura, wilgoć), a także na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy, upadki i wibracje – mówi dyrektor Beata Pieszczoch. - Zasilanie pneumatyczne zapewnia gotowość do natychmiastowej pracy po podłączeniu do źródła gazu zasilającego. Urządzenie wspomaga lub zastępuje oddech pacjenta. Przeznaczony jest do wentylacji nie tylko dorosłych, ale również dzieci i niemowląt.

 

 

Respirator jest ważnym urządzeniem służącym do ratowania życia i zdrowia pacjentów z zatrzymaniem oddechu występującego w przebiegu różnych schorzeń, w tym także w chorobie COVID -19.

 

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak ogromny dar serca – dodaje dyrektor BPR. - Każda pomoc w tych niezmiernie trudnych czasach jest dla nas i dla naszych pacjentów bardzo ważna i przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców i turystów odwiedzających nasz region.

 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe Sanok

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE