Reklama

Nowy most w Sanoku. Ruszył kolejny etap!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowy most w Sanoku. Ruszył kolejny etap! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na stronie BIP UM Sanoka pojawiło się już ogłoszenie w sprawie postępowania przetargowego na opracowanie dokumentacji projektowej dla nowego mostu w Sanoku.

Program Mosty dla Regionów zakłada etapowanie zadania oraz finansowanie dokumentacji projektowej. W I-II etapie inwestycji zostanie przygotowana dokumentacja zadania. Planowany termin zakończenia etapu to koniec 2022 r. Kolejny III etap jest zaplanowany na 2023-2024 r. 


Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa mostu na rzece San wraz z budową dróg dojazdowych i skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 886 w ramach programu „Mosty dla Regionów”

Przewidywany termin otwarcia ofert to 26 marca.

Most połączy centrum z bardzo atrakcyjną turystycznie i rekreacyjnie północną częścią miasta. Są to tereny bezpośrednio przylegające do Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie ruch turystyczny jest wzmożony. Nowy most przejmie ruch komunikacji kołowej z istniejącego mostu przy ul. Białogórskiej. Inwestycja bezpiecznie skomunikuje miasto także ze stacją Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
- pisze Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski

Koszt budowy nowej przepraw na Sanie wraz z budową dróg dojazdowych oraz skrzyżowania z drogą krajową nr 886 oszacowano na ok. 65 mln zł. Jednak wartość rządowego dofinansowania wyniesie 80% - ok. 52 mln. 

Koszt przygotowania dokumentacji to 1,3 mln zł, a dotacja z budżetu państwa to ponad 1 mln zł. 

Jej celem jest połączenie ul. Sobieskiego z ul. Królowej Bony oraz z położonymi po drugiej stronie Sanu ulicami Rybickiego i Gajową w Sanoku. Ulice dodatkowo zostaną poddane modernizacji - przebudowa obejmie ulice Sobieskiego i Gajową, a także część Królowej Bony, gdzie powstanie rondo. 

Most będzie miał długość 120m, szerokość 14m, z obustronnym ciągiem pieszo-rowerowym – każdy po 2m i dwukierunkowej jezdni o szerokości 6 metrów – każdy pas będzie miał po 3m.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy