Reklama

Nowoczesna hala sportowa przy II Liceum Ogólnokształcącym coraz bliżej!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 września br. to data, która zapisze się w historii. Kolejny krok w kierunku budowy nowoczesnej hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku został poczyniony.

1 września o godz. 8:00 w obecności notariusza Stanisława Drozda starosta Stanisław Chęć i wicestarosta Janusz Cecuła podpisali akt notarialny z wiceburmistrzem Arturem Kondratem oraz Krzysztofem Ćwiąkałą, naczelnikiem Wydziału Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Sanoka o zamianie działek należących do Powiatu Sanockiego i Gminy Miasta Sanoka.

W szczególności chodzi o teren będący częścią parku miejskiego, który za zgodą Rady Miasta Sanoka oraz burmistrza stał się własnością Powiatu Sanockiego, dzięki czemu możliwe będzie kontynuowanie inwestycji przy II LO.

Zgodnie z koncepcją ma powstać hala sportowa o wymiarach 36 x 18 m z łącznikiem jako rozbudowa istniejącego obiektu II Liceum Ogólnokształcącego w całość funkcjonalno-przestrzenną, sportowo-edukacyjną z docelowym zagospodarowaniem przestrzeni wokół szkoły.

 

– Podpisanie aktu notarialnego o zamianie działek oznacza dla nas nadzieję, że to, o czym tak bardzo marzy cała społeczność szkoły, pomału zaczyna się spełniać. Mamy najmniejszą salę gimnastyczną ze szkół w powiecie sanockim, a wszystkie sukcesy sportowe okupione są treningami poza siedzibą szkoły. Pierwsze starania o pozyskanie terenu pod budowę hali poczyniliśmy już w 2001 roku, stopniowo zwiększając jego rozmiar. I w końcu udało się teraz. Mam nadzieję, że doczekamy się budowy sali, bo jest ona nam bardzo potrzebna nie tylko do zajęć sportowych, ale również do organizacji wydarzeń kulturalnych.

– mówi Marek Cycoń, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku.

Jak podkreśla dyrektor Marek Cycoń, teraz czas na kolejny krok. Do kwestii budowy hali gimnastycznej przy II liceum odnieśli się członkowie Zarządu Powiatu Sanockiego.

 

Wicestarosta Janusz Cecuła:

Inwestycja, która rodziła się w wielu bólach jest bardzo oczekiwana i potrzebna. Koncepcja budowy sali gimnastycznej robi wrażenie, z pewnością będzie to obiekt, którego inne placówki będą mogły pozazdrościć. Cieszę się bardzo, że wreszcie doszło do finalizacji tej sprawy i pierwszy krok został zrobiony. W miarę możliwości będziemy nadal kontynuować nasze starania o wybudowanie sali gimnastycznej przy II Liceum Ogólnokształcącym. Pewne procedury muszą być jednak zachowane, dlatego nie można działać pochopnie. Obiekt należy budować na mocnych fundamentach.

 

Radny Damian Biskup:

Cieszy, że temat przekazania działek po trudnej drodze został zamknięty. Dziękuję Radnym Miasta Sanok za zrozumienie naszych intencji związanych z zamianą działek. Jakby nie patrzeć to podwójna korzyść dla miasta. Z jednej strony Powiat mocno zainwestuje w substancje miasta, budując siedzibę pogotowia i halę sportową przy II LO. Z drugiej strony Miasto Sanok otrzymało od Powiatu tereny, które może zagospodarować pod chociażby aktywne formy wypoczynku czy szeroko rozumianą rekreację, nie mówiąc już, o możliwości wybudowania lotniska dla małych samolotów. To na pewno duży krok do przodu dla Powiatu.

 

Radny Andrzej Chrobak:

Ogromnie się cieszę, że doszło wreszcie do podpisania aktu zamiany działek pomiędzy Powiatem Sanockim i Gminą Miasta Sanoka. Dzięki temu możemy poczynić kolejne kroki w kierunku powstania sali gimnastycznej przy II LO w Sanoku. II Liceum ma w swoim dorobku liczne sukcesy sportowe. Wliczając w to tytuły mistrzów Polski w unihokeju czy pierwsze miejsca w Licealiadzie. Biorąc pod uwagę powyższe, szkoła tym bardziej zasługuje na salę z prawdziwego zdarzenia. Czas najwyższy, aby XXI wiek wkroczył w mury tej szkoły. Temat powstania nowego obiektu sportowego przy II liceum przewijał się przez wiele kadencji Rady Powiatu Sanockiego. Jednak zawsze były ważniejsze sprawy, trochę kwestia sali gimnastycznej była spychana na margines. Mam nadzieję, że tym razem uda nam się zaplanować i rozpocząć tę jakże potrzebną inwestycję. Do tego niezbędnym będzie znalezienie odpowiedniego źródła finansowania. Pomocnym może być, chociażby Rządowy Program Polski Ład. 

 

Radny Krzysztof Strzyż:

Możliwość rozwoju i udoskonalenia infrastruktury szkolnej zawsze jest dobrą informacją nie tylko dla samych zainteresowanych, ale również dla wszystkich, którzy będą z tej bazy korzystać. Taką właśnie szansą na wybudowanie nowoczesnego obiektu, spełniającego wszystkie standardy jest pozyskanie przez Powiat Sanocki terenu pod budowę hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku. Podpisanie umowy pomiędzy Powiatem Sanockim a Gminą Miasta Sanoka dotyczącej zamiany własności działek to pierwszy krok w tym kierunku. Jest to inwestycja długo oczekiwana i w obecnej sytuacji pogarszającej się kondycji fizycznej młodzieży, będącej m.in. skutkiem pandemii, wręcz niezbędna. Stworzy wszystkim uczniom II LO możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w godziwych warunkach. Będzie to kolejna inwestycja Powiatu Sanockiego podnosząca jakość bazy sportowej w sanockich szkołach i cieszy fakt, iż udało się w tej kwestii współdziałać z Radą Miasta Sanoka.


Starosta Stanisław Chęć:

Dziękuję burmistrzom oraz Radzie Miasta Sanoka za zrozumienie naszej prośby i dostrzeżenie potrzeby wybudowania hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku.  Dzięki zamianie działek możemy przejść z etapu planowania do realizacji zadania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy