Reklama

Nowe zasady bezpieczeństwa dla całego kraju

Opublikowano:
Autor:

Nowe zasady bezpieczeństwa dla całego kraju - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 10 października cała Polska znajduje się w strefie żółtej. Część powiatów z najwyższą liczbą zachorowań trafia do strefy czerwonej.

Nowe zasady zachowania znajdują się w rozwinięciu:

 

 • Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: sklepie, autobusie, a także na ulicy. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.
 • W lokalach gastronomicznych należy zachować odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 m2. Nie można udostępniać miejsc do tańczenia.  W strefie czerwonej lokale będą mogły być otwarte w określonych godzinach – od 6:00 do 22:00.
 • Na imprezach okolicznościowych obowiązuje limit osób, W strefie żółtej 75 osób, w czerwonej – 50 osób. To ograniczenie wejdzie w życie 17 października.
 • Wydarzenia kulturalne w przestrzeni zamkniętej może odbyć się z udziałem 25 proc. publiczności– taka sama zasada obowiązuje w kinach. W wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób – jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2.
 • W strefie czerwonej obowiązuje całkowity zakaz organizacji i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. W kinach natomiast może przebywać 25 proc. publiczności.
 • Ograniczenie dotyczy też liczby uczestników zgromadzeń. Może to być maksymalnie 150 osób. Uczestnicy muszą zakrywać usta i nos, a także zachować minimum 1,5 m odległości od innych osób. Dodatkowo, pomiędzy zgromadzeniami musi zostać zachowana odległość – minimum 100 m.
 • Od 9 października, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa będzie wysyłało wiadomości SMS do mieszkańców powiatów, które weszły do strefy czerwonej.
 • Od 15 października 2020 r. będą wprowadzone godziny dla seniora. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.
 •  4 zasady bezpieczeństwa – DDMA:
 1.     dystans
 2.     dezynfekcja
 3.     maseczka
 4.     aplikacja STOP COVID – ProteGO         Safe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE