Reklama

Nowe siły zbrojne

Opublikowano:
Autor:

Nowe siły zbrojne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Duda końcem zeszłego roku podpisał ustawę o Obronie Terytorialnej kraju. Zobowiązanie weszło w życie 1 stycznia. W związku z tym powołane zostaną nowe siły zbrojne - Wojska Obrony Terytorialnej. Czy powstaną także w Sanoku?

- Wojska Obrony Terytorialnej kraju obejmą w tym roku trzy brygady, sytuowane w województwie podkarpackim i na Podlasiu. Będą równocześnie utworzone cztery bataliony WOT. Mają się one składać z około 3000 żołnierzy - powiedział na jednej z konferencji prasowych w listopadzie Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku od maja będzie prowadzić nabór i szkolenia do służby przygotowawczej, która potrwa od roku do sześciu lat. Warunkiem przystąpienia do OT na terenie Sanoka jest złożenie odpowiedniego wniosku do Komendanta WKU, należy także przejść pozytywnie postępowanie rekrutacyjne.

WOT ma ściśle współpracować z polską armią. - To, że to jest immanentna część armii polskiej, a nie jakieś pospolite ruszenie, nie jakaś odrębna siła zbrojna, niepodporządkowana hierarchiczne całej strukturze państwa polskiego, jest oczywiste - mówił szef MON.

Więcej w 2 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE