Reklama

Nowe pomieszczenia w sanockim szpitalu przeznaczone będą pod laboratoria [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości SPZOZ w Sanoku, dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Sanockiego, wybudował nowoczesne pomieszczenia, które będą wykorzystywane na potrzeby laboratorium zakładu analityki i mikrobiologii. Inwestycja była niezbędna, ponieważ obecne warunki lokalowe szpitala w znacznym stopniu ograniczają udzielanie pacjentom świadczeń medycznych.

Powiat Sanocki pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 4 000 000,00 zł na realizację projektu „Bieszczadzkie Centrum Zdrowia – restrukturyzacja i modernizacja SPZOZ w Sanoku  jako odpowiedź na potrzeby zdrowotne i uwarunkowania ekonomiczne oraz konieczność integracji systemu usług medycznych na poziomie regionalnym (ponadpowiatowym)”.

– W ramach inwestycji zaplanowaliśmy alokację zakładu analityki i zakładu mikrobiologii do pawilonu diagnostyczno-zabiegowego. Przystąpiliśmy do rozbudowy szpitala o nowe laboratoria, aby zwiększyć ilość wykonywanych badań. W bieżącym roku planujemy wyposażyć pomieszczenia w niezbędny sprzęt i meble. 

– mówi starosta Stanisław Chęć.

Obecnie w strukturze SPZOZ w Sanoku w ramach szpitala specjalistycznego funkcjonują dwa laboratoria, w których pomimo ograniczonych możliwości lokalowych, wykonywanych jest około 500 000 badań analitycznych i mikrobiologicznych w skali roku.

– W listopadzie 2022 roku zakończyliśmy prace budowlane i przeprowadziliśmy stosowne odbiory nowego obiektu w pawilonie diagnostyczno-zabiegowym o pow. ok. 1050 m². Jakość wykonywanych badań w sanockim szpitalu potwierdzana jest corocznie certyfikatami Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej oraz Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Mikrobiologicznejjednakże dalszy rozwój tej działalności medycznej w naszym szpitalu uzależniony jest od alokacji komórek organizacyjnych do nowej lokalizacji.

– mówi Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku.

Warto dodać, że tylko w minionym roku SPZOZ w Sanoku wzbogacił się o nową aparaturę i sprzęt medyczny o wartości ponad 9 000 000,00 zł, a 28 grudnia szpital otrzymał certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia w zakresie działalności zakładu leczniczego. Certyfiakt świadczy o wysokiej jakości usług wykonywanych przez sanocki szpital.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy