Reklama

Nowe osoby w obsadzie WATAHY! [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe osoby w obsadzie WATAHY! [FOTO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 4 września w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału w Przemyślu czternaścioro nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej uroczyście złożyło rotę ślubowania. Teraz młodych adeptów czeka udział w szkoleniu podstawowym i podoficerskim, a następnie służba na polsko-ukraińskiej granicy państwowej.

Ze względów bezpieczeństwa uroczystość miała kameralny, ale jak zawsze podniosły charakter. Rotę ślubowania złożoną w asyście pocztu sztandarowego przyjął Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. SG Robert Rogoz.

Szef podkarpackich strażników granicznych pogratulował funkcjonariuszom pozytywnego ukończenia wymagającego procesu rekrutacji. Zaznaczył, że służba, którą rozpoczynają w szczególnym czasie pandemii, nie jest łatwa.

- To nie praca to misja i jest z pewnością powodem do dumy i satysfakcji. Decydując się na nią, bierzecie na siebie odpowiedzialność.

Nowo przyjęci do służby to w większości mieszkańcy Podkarpacia. Dziesięć osób ma wykształcenie średnie, pozostali wyższe.  Młodzi adepci SG są w wieku od 21 do 28 lat. Jest wśród nich 3 kobiety.  

W najbliższą niedzielę wyjadą do ośrodka szkoleniowego SG w Lubaniu. Tam przejdą przeszkolenie podstawowe i podoficerskie. Ze względu na pandemię proces szkoleniowy został skrócony. Po jego zakończeniu i zdaniu egzaminów funkcjonariusze zostaną skierowani do służby na przejścia graniczne w Budomierzu, Korczowej i Medyce.

Zgodnie z planem, w 2020 roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej ma przyjąć do służby stu nowych funkcjonariuszy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy