Aktywność ta jest realizowana we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego z obszaru tego województwa, które corocznie licznie reagują na zaproszenie do uczestnictwa w tej akcji. W bieżącym roku do przedsięwzięcia zgłosiły się 102 instytucje. Od 2015 roku na cele związane z tą kampanią przeznaczono ponad 750 000 zł. Wprowadzono do środowiska ogółem około 56 000 sztuk sadzonek roślin miododajnych, które z czasem stanowić będą ważny element dla owadów zapylających.
Gmina Sanok wzięła udział w akcji "Sadzenia drzew i krzewów miododajnych jako sposób na ochronę różnorodności biologicznej w województwie podkarpackim" po raz kolejny. Dzięki uprzejmości Samorządu Województwa Podkarpackiego na obszarze tej gminy posadzono 30 sztuk sadzonek drzew miododajnych oraz 20 sztuk krzewów miododajnych, w tym:
- 15 sztuk lipy,
- 10 sztuk klonu jaworu,
- 5 sztuk surmii,
- 10 sztuk pęcherznicy kalinolistnej,
- 5 sztuk krzewuszki,
- 5 sztuk dereń biały.
Sadzonki drzew i krzewów zostały umieszczone na terenach gminnych przy Szkole Podstawowej w Niebieszczanach, przy Multimedialnym Centrum Edukacji i Kultury w Stróżach Małych, przy Domu Pomocy Społecznej w Raczkowej oraz w pobliżu cmentarza w Dobrej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.