Reklama

Nowe kierunki w sanockich szkołach ponadpodstawowych!

Opublikowano:
Autor:

Nowe kierunki w sanockich szkołach ponadpodstawowych! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W roku szkolnym 2020/2021 sanockie szkoły ponadpodstawowe poszerzą ofertę nauczania o dwa nowe kierunki. W Zespole Szkół nr 3 w Sanoku młodzież będzie mogła kształcić się w zawodzie technik programista, natomiast Zespół Szkół nr 2 w Sanoku otworzy kierunek technik spawalnictwa.

Zarząd Powiatu Sanockiego na ostatnim posiedzeniu wyraził również zgodę na utworzenie w Zespole Szkół nr 5 szkoły branżowej II stopnia, prowadzonej w formie stacjonarnej i zaocznej dla absolwentów branżowej szkoły I stopnia. Pozytywnie rozpatrzył również prośbę o utworzenia w ZS nr 2 od 1 września 2020 roku branżowej szkoły II stopnia - jednej klasy wielozawodowej, która będzie kształcić w kierunkach: technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik automatyk, technik elektronik, technik ochrony środowiska, technik teleinformatyk, technik spawalnictwa. Nowością będzie też utworzenie w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku szkoły branżowej II stopnia o kierunku technik samochodowy oraz technik mechanik.

Kierunki kształcenia w szkołach prowadzonych przez Powiat Sanocki

Na terenie powiatu sanockiego funkcjonuje sześć szkół średnich i cztery placówki oświatowe.

W sanockich liceach uczniowie mają do wyboru profil matematyczno-fizyczny, biologiczno-chemiczny, humanistyczny i sportowy (II LO).

Technika oferują nauczanie w zawodach: technik ekonomista, logistyki, hotelarstwa, żywienia i usług gastronomicznych, elektronik, automatyk, teleinformatyk, ochrony środowiska, pojazdów samochodowych, mechanik, elektryk, informatyk, fotografii i multimediów, fryzjer, mechatronik, technik turystyki, budownictwa, geodeta, robót wykończeniowych w budownictwie oraz informatyk.

Z kolei szkoły branżowe I stopnia kształcą w zawodach: operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych, murarz-tynkarz, fryzjer. Szkoły branżowe współpracują z pracodawcami, tj.: Sanok Rubber Company SA, Pass-Pol, DO-MET, ADR. EAE Elektronik, Hotel Arłamów.

Statystyki z naszych szkół

W roku szkolnym 2019/2020, na dzień 30 września 2019 roku, do sanockich szkół uczęszczało 3 970 uczniów (o 795 więcej niż w roku 2018/2019). W placówkach powiatowych zatrudnionych było 438 nauczycieli, w tym 401 na pełnych etatach.

Biorąc pod uwagę liczbę uczniów w poszczególnych szkołach, najwięcej dzieci uczęszczało do Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku (1083 osoby), I Liceum Ogólnokształcącego (672 osoby) oraz II Liceum Ogólnokształcącego (650). W Zespole Szkół nr 1 uczyło się 567 uczniów, w Zespole Szkół nr 5 – 553 uczniów, a w Zespole Szkół nr 2 – 348 osób. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sanoku było 96 uczniów, a 132 dzieci korzystało ze wczesnego wspomagania rozwoju.

Jeśli chodzi o liczbę oddziałów w poszczególnych szkołach, najwięcej klas jest w ZS nr 3 (35), w ZS nr 5 (26) oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sanoku (26). W II LO utworzono 23 oddziały, w I LO – 21, w ZS nr 1 – 20 oddziałów klasowych, a w ZS nr II – 16 oddziałów.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE