Reklama

Nowa świetlica Caritas

Opublikowano:
Autor:

Nowa świetlica Caritas - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Sanoku rusza nowa świetlica środowiskowa Caritas, przeznaczona dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat.

Swoją działalność rozpocznie 1 kwietnia w budynku parafii pw. Przemienienia Pańskiego (ul. Grzegorza z Sanoka 5). Będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 19.

- Będziemy się starać dawać dzieciom nadzieję na lepsze jutro oraz pokażemy, że nawet najskrytsze marzenia się spełniają – oświadczają organizatorzy świetlicy z Caritas Archidiecezji Przemyskiej. - Wspierać będziemy dzieci w rozwoju emocjonalnym przez wspólne gry i zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, sportowe i wyjazdy.

Celem działania placówki jest łagodzenie niedostatków wychowawczych w rodzinie i przystosowanie dzieci do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie, dzięki współpracy z pedagogiem, psychologiem i terapeutą zajęciowym. Stworzy to możliwość rozstrzygania problemów i dylematów życiowych na bieżąco, z wykorzystaniem porad doświadczonych i kompetentnych osób.

Świetlica organizować będzie m.in. pomoc w odrabianiu lekcji i wyrównywaniu braków edukacyjnych, zajęcia artystyczne: plastyczne, taneczno-teatralne i muzyczne, informatyczne, z języka obcego, sportowe, gry i zabawy ruchowe, zajęcia socjoterapeutyczne i tematyczne, np. spotkania świąteczne, z ciekawymi ludźmi, imprezy okolicznościowe, wyjazdy na wycieczki. Będzie to zatem dobra alternatywa do spędzenia wolnego czasu, także podczas ferii i wakacji, oraz nauka nawiązywania i podtrzymywania więzi z innymi dziećmi i dorosłymi.

Osoby zainteresowane powinny w celu uzyskania dalszych informacji skontaktować się z dyrektorem szkoły, do której uczęszcza ich dziecko.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE