Leszczyńska, prawniczka z doświadczeniem w zarządzaniu, obejmie swoje obowiązki 9 sierpnia. Wśród nich znajdzie się nadzór nad kluczowym dla miasta projektem energetycznym, który ma uczynić Sanok wzorem dla innych polskich samorządów. Projekt, wart 726 milionów złotych, ma na celu pełną elektryfikację miejskiego ciepłownictwa, co przyniesie miastu nie tylko stabilność kosztów, ale także niezależność od tradycyjnych, węglowych źródeł energii.
Elektryfikacja ciepłownictwa – szansa na suwerenność energetyczną
Projekt, który zostanie sfinansowany z prywatnych inwestycji oraz dotacji, obejmuje zastąpienie przestarzałych kotłów węglowych nowoczesnymi technologiami opartymi na odnawialnych źródłach energii (OZE). Dzięki temu, Sanok nie tylko zmniejszy koszty eksploatacji ciepłowniczej, ale również uwolni się od konieczności kupowania uprawnień do emisji CO₂, co w ostatnich latach stało się dużym obciążeniem finansowym dla wielu polskich samorządów. W efekcie, mieszkańcy będą korzystać z bezemisyjnego i stabilnego cenowo ciepła, a budżet miasta pozostanie nienaruszony.Za realizację tego projektu odpowiada nowo powołana przez miasto spółka Hydro Sanok, a wykonawcą będzie polska firma Hynfra, wybrana w drodze przetargu publicznego. „Wszystko opiera się na nowoczesnych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska technologiach. Dlatego jednym z głównych kryteriów wyboru na stanowisko nowej prezes SPGK była fachowa wiedza Pani Agnieszki w tym obszarze” – podkreśla Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.
Nowe wyzwania dla nowej liderki
Oprócz nadzoru nad kluczowym projektem energetycznym, Agnieszka Leszczyńska będzie odpowiedzialna także za zarządzanie gospodarką wodno-ściekową, wywozem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych oraz transportem publicznym w Sanoku. Jej bogate doświadczenie, zdobyte m.in. w firmach Tauron, Orlen Oil, Grupa Azoty oraz w sektorze zamówień publicznych, ma pozwolić na skuteczne stawienie czoła tym wyzwaniom.Nowa prezeska nie kryje swojego entuzjazmu i gotowości do pracy. „Jestem w pełni gotowa, by odpowiadać za nadzór nad tym nowoczesnym, bezpiecznym i „czystym" środowiskowo projektem, który może być punktem odniesienia dla innych miast w Polsce” – deklaruje Agnieszka Leszczyńska. Jej zaangażowanie i fachowa wiedza to dla Sanoka realna szansa na dynamiczny rozwój w kluczowych obszarach gospodarki komunalnej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.