Na szczególne podkreślenie wymaga inicjatywa oddania do użytku pracowni rezonansu magnetycznego, jeszcze zanim powstanie nowy obiekt szpitalny Centrum, w którym miała się znajdować. Taka była reakcja inwestorów i władz powiatu na długie kolejki oczekujących na badania wykonywane przy pomocy rezonansu. Warto zaznaczyć, że aktualnie czas oczekiwania dla pacjentów stabilnych wynosi 6 miesięcy, zaś dla pacjentów pilnych ok. 4 m-ce. Dzięki dostępności nowego urządzenia obecne kolejki znacznie się skrócą.
Uroczystość przekazania nowej pracowni rezonansu magnetycznego odbyła się w czwartek, 28 września br., a uczestniczyli w niej m. in.: przedstawiciele GVM Carint z prezesem Sebastianem Kawalcem, przedstawiciele zagranicznego partnera GVM Carint – Gruppo Villa Maria SPA z prezydentem Ettore Sansavinim na czele, władze powiatu sanockiego ze starostą Stanisławem Chęciem oraz dyrektorem SP ZOZ Grzegorzem Pankiem.
Starosta St. Chęć dziękował GVM Carint oraz jego włoskim partnerom za inicjatywę.
– Dzięki niej, udało się dokonać zakupu i instalacji rezonansu magnetycznego już teraz. Korzyści z tego tytułu są bezsporne, gdyż oznaczają znaczne zwiększenie dostępności pacjentów do tego urządzenia. Od początku byliśmy gorącymi zwolennikami takiego przyspieszenia – powiedział w swym wystąpieniu starosta.
O dobrej współpracy ze Starostwem Powiatowym, sprawującym nadzór nad sanockim szpitalem, mówił prezydent Ettore Sansavini.
– Pragnę wyrazić moje podziękowanie za zaufanie, jakim obdarzyliście Państwo Grupę GVM Care Research, a także podkreślić moje zobowiązanie do pomyślnej realizacji ośrodka kardiologicznego GVM Carint w Sanoku na miarę XXI wieku. W niedługim czasie sanocka kardiologia zabiegowa może dorównać najwyższym standardom europejskim. Dzisiejszy dzień jest pierwszym krokiem w tym kierunku.
Utworzenie nowej pracowni rezonansu magnetycznego w Sanoku oznacza rozwój nowoczesnej i wysokospecjalistycznej diagnostyki obrazowej. Zwiększy ona potencjał szpitala o wysokim stopniu referencyjności.
Nowy aparat, o natężeniu pola 1.5 T zapewnia dokładniejszą diagnostykę leczonych pacjentów, możliwi skomplikowane i zaawansowane badania. Posiada on technologię BioMatrix, dzięki której dostosowuje się do anatomicznych i fizjologicznych różnic między pacjentami, zwiększając komfort i precyzję badań.
Podniosłym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi oddawanej do użytku pracowni. Dodajmy, iż zakup oraz instalacja rezonansu magnetycznego sfinansowane zostały przez GVM Carint, dzięki współpracy z partnerem zagranicznym Gruppo Villa Maria Spa. Inwestycja w żadnym stopniu nie obciąża budżetu szpitala w Sanoku, a służy m. in. jego pacjentom.
Ciesząc się z uruchomienia nowej pracowni, zapowiadano, iż podczas kolejnego spotkania, dojdzie do wbicia pierwszej łopaty przy budowie pięknego pawilonu szpitalnego GVM Carint.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.