Reklama

Nowa podstacja dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Myczkowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 21 lipca w Myczkowie, w gminie Solina miało miejsce uroczyste oddanie do użytkowania nowej podstacji dla Zespołu Ratownictwa Medycznego Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Sanoku.

Podstacja mieści się w dawnym budynku Szkoły Podstawowej, w którym aktualnie funkcjonuje Ochotnicza Straż Pożarna, przedszkole oraz Centrum Edukacji Ekologiczno – Turystycznej.

 

–Działania samorządowców z gminy Solina świadczą o dbałości o zapewnienie jak najwyższego bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców i turystów odwiedzających region. W imieniu swoim i ratowników medycznych Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego składam podziękowania Panu Wójtowi i Samorządowcom z gminy za zrozumienie naszych potrzeb i dbałość o to, aby ratownicy mieli bardzo dobre warunki socjalno - bytowe do realizacji swoich zadań.

- mówi Beata Pieszczoch, dyrektor BPR SPZOZ w Sanoku.

W wyremontowanym budynku znajduje się m.in. ogrzewany garaż dla ambulansu, pokój do wypoczynku dla ratowników medycznych, aneks kuchenny i łazienka.

 

– Działamy na terenie czterech powiatów, dlatego tak ważna jest współpraca starostów i pozostałych samorządowców w dążeniu do poprawy warunków stacjonowania Zespołów Ratownictwa Medycznego. Powiat Sanocki włożył sporo wysiłku, aby uruchomić BPR i wyposażyć je w nowoczesny sprzęt. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie determinacja Pani Wojewody Ewy Leniart oraz zaangażowanie Dyrektor Beaty Pieszczoch, dzięki którym wciąż możemy podnosić standard  usług medycznych świadczonych  na rzecz mieszkańców Bieszczadów i wypoczywających w naszym regionie turystów.

– zaznacza Stanisław Chęć, starosta sanocki.

Słowa uznania dla dyrektor Beaty Pieszczoch oraz wszystkich pracowników Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego skierowała wojewoda Ewa Leniart.

– Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy na co dzień podejmujecie działania na rzecz leczenia i niesienia pomocy chorym. Pełniona przez Was służba zasługuje na najwyższy szacunek i uznanie. Wierzę, że poprzez takie inwestycje jak ta, działamy na rzecz podniesienia jakości świadczonych usług medycznych oraz ich profesjonalizacji. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w pracy w trudnym i wymagającym terenie, czym niewątpliwie cechuje się gmina Solina. Jestem przekonana, że nowe miejsce stacjonowania będzie godnie służyło społeczeństwu, a jego nowoczesne wyposażenie znacznie zwiększy komfort i podniesie poziom świadczonej opieki.

– czytamy w liście gratulacyjnym od Wojewody.

Listy gratulacyjne do dyrektor BPR SPZOZ w Sanoku oraz Adama Piątkowskiego, wójta gminy Solina skierowali również Violetta Syczyńska, zastępca dyrektora ds. mundurowych POW NFZ z siedzibą w Rzeszowie oraz Robert Bugaj, dyrektor POW NFZ w Rzeszowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy