Reklama

Nowa broń, nowe wyzwania

Opublikowano:
Autor:

Nowa broń, nowe wyzwania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strzelcy z koła Galicja Sanok rozpoczęli nowy sezon. Za sobą mają dwie sesje treningowe i pierwsze zawody.

Członkom koła udało się zakupić nowy sprzęt. Wzbogacili się o pistolet centralnego zapłonu 9 mm Walter P99, pistolet maszynowy Glauberyt kal. 9 mm oraz dwa egzemplarze rewolweru bocznego zapłonu kal. 22.

26 marca wraz z Sagittariusem, innym sanockim kołem strzeleckim, Galicja zorganizowała Międzyklubowe Zawody w Wieloboju Strzeleckim "KROKUS 2017". Wzięło w nich udział 19 zawodników. Przeprowadzono klasyfikację indywidualną i drużynową (w składach trzyosobowych). Na wielobój składały się cztery konkurencje: strzelanie z pozycji leżącej z karabinku sportowego 5,6 mm z zakrytymi przyrządami celowniczymi do tarczy sportowej na odległość 50 m; tą samą bronią i z tej samej pozycji, ale z otwartymi przyrządami celowniczymi do tarczy biathlonowej; pistoletem P-88 Wanad do tarczy P23 i Glockiem do tzw. "biedronki", w obu wypadkach na odległość 25 m.

Indywidualnie w wieloboju zwyciężył Paweł Stefański z koła Sagittarius, zdobył też tytuł najlepszego strzelca. Drugie miejsce, ze stratą pięciu punktów do wygranej, zajął Bogusław Połdiak, a trzecie Sebastian Stabryła – obaj z koła Galicja.

Drużynowo czołową trójkę zapełnili strzelcy Galicji. Najlepsi okazali się zawodnicy "dwójki" w składzie: Bogusław Połdiak, Piotr Łonyszyn i Sebastian Stabryła. Druga pozycja dla "jedynki" (Dariusz Chorążak, Jarosław Chorążak, Damian Chorążak), a trzecia dla "trójki", w której strzelało trzech Romanów – Bieniek, Walczak i Grzyb.

Mieczysław Kosturski, prezes koła Galicja, zaprasza do wstępowania w jego szeregi.

– Jesteśmy otwarci na wszystkich – mówi. – Zapraszamy pasjonatów i sympatyków sportu strzeleckiego. Mile widziane są panie. Stwarzamy możliwość doskonalenia strzeleckiego, jak i podnoszenia kwalifikacji sportowych – uzyskanie uprawnień prowadzącego strzelanie i instruktora sportu strzeleckiego.

Więcej informacji na stronie internetowej koła: www.galicjasanok.cba.pl oraz pod numerem telefonu 501 696 299.

Więcej w 13 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE