Reklama

Novum w procedurze rekrutacyjnej do Straży Granicznej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości II-etap kwalifikacyjny dla kandydatów do służby w SG prowadzony w Przemyślu. Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w komendzie BiOSG został eksperymentalnie przeprowadzony II-etap postępowania kwalifikacyjnego kandydatów do służby w SG.

28 i 29 kwietnia br. w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, po raz pierwszy został przeprowadzony II-etap postępowania kwalifikacyjnego, który do tej pory organizowany był wyłącznie w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, Koszalinie i w Lubaniu.

 

 

Przez dwa dni (środa, czwartek) w komendzie oddziału do drugiego etapu rekrutacji przystąpiło łącznie 54 młodych adeptów.

Wcześniej kandydaci ci zaliczyli już test psychologiczny oraz psychofizjologiczny. II-etap procedury to test z wiedzy ogólnej, z języka obcego oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna. Ostatnim etapem, który jeszcze czeka kandydatów to komisja lekarska. Osoby które uzyskają wymaganą liczbę punktów zasilą szeregi Bieszczadzkiego Oddziału SG.

 

Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna, a w jej składzie znaleźli się  funkcjonariusze oddziału i przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

 

 

Możliwość organizowania drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego w siedzibie oddziału wprowadziło Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które weszło w życie 23 lipca 2020 roku. Celem nowych regulacji prawnych ma być usprawnienie procedury kwalifikacyjnej związanej z naborem.

 

W dalszym ciągu służba w BiOSG cieszy się dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest znaczna liczba składanych podań o przyjęcie. Nabór do BiOSG prowadzony jest w sposób ciągły. W 2021 roku planowane jest wcielenie 120 nowych funkcjonariuszy. Najbliższe przyjęcia planowane są w  czerwcu (45 osób) oraz październiku (50 osób). Wszystkie niezbędne informacje oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej w zakładce Nabór.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy