Reklama

Niż Eberhard - to nie koniec wichury!

Opublikowano: ndz, 10 mar 2019 17:55
Autor:

Niż Eberhard - to nie koniec wichury!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wczoraj wieją bardzo silne wiatry. Nadal obowiązuje 2 stopień ostrzeżenia meteorologicznego.

Bardzo silny wiatr może stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia, narazić na duże straty materialne i niedogodności, np. w postaci braku prądu. 

Wczoraj zapowiadano, że wiatr po północy może osiągnąć prędkość nawet do 110 km/h.

Wielu mieszkańców Sanoka nie mogło tej nocy spać. Silny wiatr, przy akompaniamencie grzmotów, siał spustoszenie w mieście, powalając drzewa,  zrywając linie wysokiego napięcia i blachy z dachów. 

Prądu zostało pozbawionych ok. 30 tyś odbiorców energii na Podkarpaciu. Najwięcej w powiecie sanockim, leskim, brzozowskim i bieszczadzkim.

Na dzisiaj również zapowiedziano mocny wiatr. Pamiętajcie o dobrym zabezpieczeniu wszystkich rzeczy oraz zachowaniu ostrożności. Jeśli możecie, to nie wychodźcie z domów. 

Jeśli musicie w tym czasie gdzieś jechać to uważacie! Synoptycy ostrzegają, że na jezdniach może być niebezpiecznie z powodu zamarzniętego deszczu. Mogą pojawić się również zawieje mocno ograniczające widoczność.

Za nami pierwsza fala wichur, która przeszła nad Polską minionej doby 09/10.03, gdy wiatr miejscami w porywach osiągał lub przekraczał 100 km/h. Niestety, na tym nie koniec, bowiem już najbliższej nocy 10/11.03 uderzy kolejny niż wtórny nazwany Eberhard. - możemy przeczytać na stronie dobrapogoda24.pl

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE