Reklama

Niezniszczalni

Opublikowano:
Autor:

Niezniszczalni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nasi zjazdowcy uczestniczyli w zawodach w Kasinie Wielkiej. To trzecia runda Pucharu Polski w zjeździe MTB, bezpośrednio poprzedzająca Mistrzostwa Polski. Równocześnie jest drugą edycją nowego cyklu zawodów downhillowych – Hard Downhill League.

Zawodnicy Stowarzyszenia i Klubu Kolarskiego Syndrome Racing Sanok stawili się w 5-osobowym składzie. Piotr Gembalik startował z kontuzją barku. Nie chciał iść jeszcze na zabieg, bo szkoda mu tracić dobrze rozpoczęty sezon. 

Uszkodzone ścięgna podtrzymywały plastry kinezyjne, dzięki czemu mógł w ogóle wsiąść na rower.

– Miałem przykry upadek w Przemyślu – wyjaśnia rowerzysta. – Fachowa nazwa urazu to zerwanie więzozrostu obojczykowo-barkowego trzeciego stopnia. Zaproponowane leczenie to wbicie drutów i gips. Zrezygnowałem z tego.

Sporo ryzykował, bo na świeżej trasie było niesamowicie ślisko, a jeszcze dopadało deszczu. W pierwszym zjeździe mimo specjalnych opon na błoto Mateusz Ścieranka zaliczył kilka upadków i w efekcie zajął odległe miejsce. Bezpiecznie przejechał zaledwie 9-letni Kuba Tabisz. Piotr pojechał asekuracyjnie i tracił 19 sekund do pierwszego miejsca w kategorii masters II. Niemal identyczne czasy mieli Kamil Gładysz i Artur Hryszko, występujący w elicie. Zajęli miejsca odpowiednio dziewiąte i dziesiąte.

Więcej w 21 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE