Reklama

Nielegalnie przekroczyli granicę, wpadli razem z pomocnikami

Opublikowano:
Autor:

Nielegalnie przekroczyli granicę, wpadli razem z pomocnikami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażnicy graniczni z placówki w Krościenku zatrzymali dwóch Rosjan oraz Kirgiza, którzy nielegalnie przekroczyli "zieloną granicę". W ręce funkcjonariuszy wpadli również obywatel Ukrainy oraz bezpaństwowiec, którzy zorganizowali nielegalne przekroczenie.

Do zatrzymania doszło 19 kwietnia w Krościenku. Trzech mężczyzn, 43- i 56-latek narodowości czeczeńskiej oraz 26-latek z Kirgistanu przedostali się nielegalnie z Ukrainy do Polski. Miejsce, w którym przekroczyli granicę, wskazał funkcjonariuszom SG pies służbowy. W dostaniu się do Polski pomogli im 30-letni bezpaństwowiec narodowości czeczeńskiej oraz 50-letni Ukrainiec.

Jak informuje straż graniczna, nielegalnych emigrantów przekazano w ramach readmisji stronie ukraińskiej. Z kolei wobec organizatorów skierowano wnioski do Prokuratury Rejonowej w Lesku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

W tym roku jest to pierwszy przypadek nielegalnego przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej na Podkarpaciu przez obywatela Rosji oraz drugi przypadek ujawnienia obywateli Kirgistanu. Od początku 2018 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali łącznie 38 osób, które nielegalnie przekroczyły polsko-ukraińską granicę w celu przedostania się do krajów Unii Europejskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE