Reklama

Niedziela w terenie

Opublikowano:
Autor:

Niedziela w terenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aktywna niedziela w terenie? Polecamy wędrówkę z przewodnikami - kolejną z cyklu "W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK".

OSOBLIWOŚCI GEOLOGICZNE OKOLIC BALIGRODU Stanisław Sieradzki, przewodnik beskidzki: Zapraszam na wycieczkę w okolice Baligrodu (Bystre i Rabe). Są one najlepszym miejscem do pokazania i poznania geologicznej budowy Bieszczadów. W żadnym innym miejscu nie nagromadziło się tyle osobliwości geologicznych, co tutaj. Zobaczymy wspaniałe ściany skalne dwóch największych kamieniołomów w Bieszczadach, ponadto zajrzymy do starej, nieczynnej sztolni oraz będziemy podziwiać największe rumowisko skalne (gołoborze) w rezerwacie geologicznym na stoku góry Patryja. Na koniec poznamy jedyne w Bieszczadach źródła wód mineralnych, w których składzie występuje pierwiastek arsenu oraz dodatkowo poszukamy tzw. "diamentów marmaroskich". Ale, to jeszcze nie wszystko.... bo jeszcze będzie tzw. "Łuska z Bystrego" (niespodzianka). Wycieczkę zakończymy w dolinie Potoku Rabiańskiego, w pięknie urządzonej wiacie turystycznej, gdzie odbędzie się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasy i uroczyste zakończenie cyklu wakacyjnych imprez turystycznych "W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK". Zachęcam więc do wzięcia udziału w wycieczce! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr. tel. 13 463 21 71 do 31 sierpnia (piątek). Zbiórka uczestników w Sanoku na parkingu przy markecie Kaufland, ul. Królowej Bony o godz. 8:45, powrót do Sanoka i zakończenie wycieczki około godz. 18:00. Koszt wycieczki: 25 zł (dzieci i członkowie PTTK) lub 30 zł.

DAWNYMI WODAMI SANU I SOLINKI Mirosław Sworst, przewodnik beskidzki: Tym razem proponuję Państwu spływ kajakowy po wyjątkowo pięknej, wodnej krainie w dawnej dolinie rzeki Solinka, która ma niejedno oblicze. Solina to nie tylko sztuczny zbiornik wodny o dużej powierzchni, ale ciekawy zalew mający bardzo rozwiniętą linię brzegową z mnóstwem urokliwych zatoczek i cypelków. Ruszmy więc wiosłem, odkryjmy historię dawnych podwodnych miejscowości i poznajmy współczesną Solinę z innej perspektywy – kajakowej. Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr. tel. 13 463 21 71 do 31 sierpnia (piątek). Zbiórka uczestników w Sanoku na parkingu przy markecie Kaufland, ul. Królowej Bony o godz. 7:00, powrót do Sanoka i zakończenie wycieczki około godz. 18:00. Koszt wycieczki: 55 zł (dzieci i członkowie PTTK) lub 60 zł.

ROWEREM DOLINAMI HOCZEWKI I KALNICZKI Wiesław Sternik, przewodnik beskidzki: Na zakończenie całego wakacyjnego cyklu rowerowego zapraszam na wyjątkowo atrakcyjną trasę wytyczoną na Zachodnim Przedgórzu Bieszczadzkim dolinami rzek Hoczewki i Kaliniczki. Na trasie wycieczki znajdują się liczne wspaniałe miejsca widokowe, ślady dawnych, nieistniejących wsi i wiele zabytków architektury sakralnej. Na trasie naprzemiennie występują odcinki drogi terenowej i prowadzące przez wsie oraz osady drogi asfaltowe. Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr. tel. 13 463 21 71 do 31 sierpnia (piątek). Zbiórka uczestników w Sanoku na parkingu przy markecie Kaufland, ul. Królowej Bony o godz. 8:50, wyjazd o godzinie 9:00, powrót do Sanoka i zakończenie wycieczki około godz. 18:00. Wpisowe: 5 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE