Reklama

Niech się niesie wokoło "Bieszczaderska kolęda" [VIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: kadr z teledysku

Niech się niesie wokoło "Bieszczaderska kolęda" [VIDEO] - Zdjęcie główne

foto kadr z teledysku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Piewcy życia karpackiej prowincji - tak mówią o sobie członkowie zespołu Bieszczadersi, nagrali w tym roku piękną, rockową kolędę, aby w tak oryginalny sposób złożyć życzenia wszystkim obecnym i przyszłym swoim fanom. Nasza redakcja oczywiście jest wiernym fanem tych nietuzinkowych piewców życia!

Bieszczadersi - "Bieszczaderska kolęda"

Tekst: Jerzy Zuba

Muzyka: Jerzy Zuba, Dariusz Witkiewicz 

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Zuba, Dariusz Witkiewicz, Tadeusz Żebracki, Jacek Ryłko, Arkadiusz Dudziak

Filmował i montował: Arkadiusz Dudziak

Za użyczenie pojazdu bardzo dziękujemy Jerzemu Bentkowskiemu.

Drodzy czytelnicy przyjmijcie zatem życzenia od zespołu Bieszczadersi i posłuchajcie "Bieszczaderskiej kolędy".

 

O Zespole zdań kilka

Zespół BIESZCZADERSI powstał w 1999 roku z inicjatywy wybitnego sanockiego gitarzysty i kompozytora Damiana Kurasza oraz muzycznego samouka z Zagórza - Jerzego Zuby. Pierwszy skład  "Bieszczadersów" z Marcinem Zwonarzem (perkusja) oraz Krystianem Sidorem (gitara basowa) przy wsparciu menedżerskim Mariusza Kurasza - właściciela studia nagrań "MANEK" występując na festiwalach muzycznych w Lesku i Polanicy Zdroju zdobył przepustkę do występu na scenie głównej Pikniku Country w Mrągowie w roku 2000.

Utrzymane w southern'rock'owej stylistyce kompozycje wykonywane z krakowskim perkusistą Filipem Woźniakiem spotkały się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony publiczności, jak i muzycznych krytyków. Zwieńczeniem tego okresu działalności "Bieszczadersów" stał się występ w trakcie koncert debiutów 38 Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2001 oraz, póki co jedyna w dyskografii zespołu płyta kolędowa inspirowana wielokulturowymi tradycjami muzycznymi karpackiego pogranicza.  Po 2001 roku zespół występował sporadycznie w stale zmieniających się składach z czasem całkowicie zawieszając swą działalność.

Nowy, współczesny rozdział w historii "Bieszczadersów" zapoczątkowało przypadkowe spotkanie po latach Jerzego Zuby i klawiszowca Artura Więcławka. Owocem  tego kontaktu po wielu latach przerwy stała się kompozycja "Z Łupkowa do Gdyni" zyskująca rosnącą popularność w sieci.

Bieszczadersi w nowej odsłonie (patrz foto poniżej od lewej: Jacek Ryłko (perkusja), Tadeusz Żebracki (bas), Jerzy Zuba (wokal&gitara rytmiczna), Dariusz Witkiewicz (gitara solowa) m.in. za sprawą zaangażowanych społecznie tekstów charyzmatycznego frontmana Jerzego Zuby oraz inspiracji etosem Amerykańskiego Południa opiewanego m.in. przez kultowy zespół Lynyrd Skynyrd coraz skuteczniej aspirują do miana Piewców Życia Karpackiej Prowincji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy